Alfons Hörmann nowym Prezesem Zarządu Schöck

Po przeszło 20 latach działalności w Radzie Nadzorczej Alfons Hörmann od 1 stycznia 2018 obejmie funkcję Prezesa Zarządu firmy Schöck. Na jego miejscu w Radzie Nadzorczej zasiądzie Nikolaus Wild.

Alfons Hörmann nowym Prezesem Zarządu Schöck

Schöck to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów oraz rozwiązań budowlanych z siedzibą główną w Niemczech w mieście Baden-Baden. 24 lipca 2017 roku odbyło się tegoroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy Schöck, podczas którego na nowego Prezesa Zarządu wybrany został Alfons Hörmann. Hörmann był członkiem Rady Nadzorczej od 1998 roku, a od 2003 działał jako jej przewodniczący, zastępując na tym stanowisku założyciela firmy, Eberharda Schöcka. Zanim pan Hörmann obejmie stanowisko Prezesa Zarządu będzie nadal piastował funkcję w Radzie Nadzorczej i intensywnie uczestniczył w rozwoju strategicznym grupy Schöck. Od 1 stycznia 2018 będzie on pełnił jednocześnie obowiązki Prezesa Zarządu i Członka Zarządu ds. Sprzedaży. Osobą odpowiedzialną w Zarządzie za finanse pozostanie Thomas Stürzl, natomiast sprawy techniczne będzie nadal nadzorował dr Harald Braasch.

Wraz z rodziną jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że pan Hörmann po dwóch udanych dekadach współpracy w Radzie Nadzorczej od 2018 będzie jeszcze bliżej firmy” - mówi założyciel firmy Schöck, Eberhard Schöck.

Alfons Hörmann - jako Prezes Zarządu - odpowiedzialny będzie za działania strategiczne całej grupy i ustali kurs dla dalszego pomyślnego rozwoju firmy na rynku krajowym i rynkach międzynarodowych. Podczas wykonywania obowiązków na nowym stanowisku Alfons Hörmann będzie na pewno szeroko wykorzystywał zdobyte do tej pory wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej.

Jak dodaje Eberhard Schöck: „Jego dodatkowe, duże zaangażowanie na różnych innych stanowiskach honorowych, w tym jako przewodniczący Niemieckiej Federacji Sportów Olimpijskich, idealnie wpisuje się w filozofię naszej firmy. Pan Hörmann może liczyć na nasze kompleksowe wsparcie."

Sam Alfons Hörmann komentuje swoją dotychczasową współpracę z firmą Schöck następująco:

Rozwój firmy, w którym mogłem uczestniczyć przez ostatnie 20 lat dawał mi wiele satysfakcji. Z radością oczekuję na nowe wyzwania związane z pracą w Zarządzie tej wiodącej na rynku i innowacyjnej firmy, a także na bliższą współpracę z dobrze mi znanym, silnym zespołem. Tak jak w poprzednich latach będę wypełniał zobowiązania przedsiębiorcy poprzez zaangażowanie między innymi w wolontariat na szczycie Federacji Sportów Olimpijskich, tak by sprostać wymaganiom związanym ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Miejsce Alfonsa Hörmanna w Radzie Nadzorczej przejmie Nikolaus Wild, który od 2014 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu firmy Schöck. Dzięki takim działaniom możliwe jest utrzymanie ciągłości zatrudnienia w najwyższych strukturach firmy, Radzie Nadzorczej, Zarządzie oraz Radzie fundacji założonej przez rodzinę Schöck.

źródło i zdjęcia: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT