Inwestycja Portova w Gdyni z Schöck Tronsole i Schöck Elodur na klatkach schodowych

Nadmorski klimat w połączeniu z nowoczesnym designem i urokami życia w sercu miasta? Portova to inwestycja, która będzie powiewem świeżości i elegancji w gdyńskim Śródmieściu. Charakterystyczna forma przestrzenna dobrze wpisuje się w charakter miejskiej zabudowy Zatoki Gdańskiej. Obok wyeksponowania walorów współczesnej architektury, dla dewelopera - firmy Invest Komfort - równie ważne było zapewnienie spokoju przyszłym mieszkańcom.

Inwestycja Portova w Gdyni z Schöck Tronsole i Schöck Elodur na klatkach schodowych

Invest Komfort realizuje inwestycję Portova w Gdyni

Od czasu budowy jednego z najbardziej charakterystycznych budynków Gdyni - Sea Towers, miasto uchodzi za prekursora nowoczesnej architektury nad polskim morzem. Po jedenastu latach ten sam, trójmiejski deweloper - firma Invest Komfort - realizuje inwestycję Portova. Zakończenie I etapu inwestycji przewidziane jest na pierwszy kwartał 2020 roku, II etap ma być natomiast gotowy rok później.

Budynek z charakterystyczną 17-piętrową dominantą, która osiągnie wysokość 50 metrów będzie widoczny nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. Portova będzie się wyróżniać zatem nie tylko nowoczesną architekturą, ale również będzie ułatwiała orientację w strukturze miasta.

Zamieszkaj w Portova i bądź w centrum wydarzeń

Portova to 271 mieszkań, z których te na wyższych kondygnacjach będą zapewniać domownikom zapierające dech w piersiach widoki na morze i gdyńskie wybrzeże. Na parterze zlokalizowane będą lokale użytkowe, ale architekci zadbali również o obecność zieleni na osiedlu. Prywatne ogródki i przestronny, wewnętrzny dziedziniec to tylko niektóre z rozwiązań przestrzeni do wypoczynku.

Swobodny dostęp do wszystkich udogodnień miasta to największa zaleta lokalizacji. Portova powstanie u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej, zaledwie 15 minut od plaży.
Aktywni miłośnicy życia miejskiego, którzy lubią być w centrum wydarzeń na pewno docenią pobliskie kawiarnie, restauracje, sklepy, szkoły, szpital oraz instytucje kulturalne. Nieopodal znajdują się również Miejskie Hale Targowe, które umożliwią łatwy i szybki dostęp do świeżych i zdrowych produktów od regionalnych producentów.

Cisza z nawiązaniem do bałtyckiego klimatu

Nadmorskie miejscowości nieodłącznie kojarzą się z wypoczynkiem, dlatego w projekcie Portovej zawarto również wyjątkową, prywatną strefę relaksu. Na 200 m2 zaaranżowano przestrzeń, z której aktywnie będą mogli korzystać mieszkańcy. Sala fitness, sauny, bilard - to tylko niektóre z udogodnień. Architekci chcieli zadbać w ten sposób o spokój przyszłych domowników.

Cisza z nawiązaniem do bałtyckiego klimatu stanowiła dla projektantów Portova priorytetowy wyznacznik. Na szczycie 17-piętrowej dominanty architekci zaaranżowali zewnętrzny taras, z którego będą rozpościerały się widoki na panoramę Gdyni. Dodatkowo każde z mieszkań zostało wzmocnione wyjątkową izolacją akustyczną, która pozwoli cieszyć się komfortem we własnych czterech ścianach.

Ciche klatki schodowe z elementami Schöck Tronsole i Schöck Elodur

Z myślą o przyszłych mieszkańcach, projektanci zabezpieczyli klatki schodowe przed przenoszeniem niepożądanych hałasów do wnętrz. Skuteczna izolacja akustyczna została wykonana przy pomocy kompletnych systemów Schöck Tronsole. Podczas prac budowlanych wykorzystano 471 sztuk  tego rozwiązania.

Portova pozwoli mieszkańcom w pełni cieszyć się ciszą i spokojem, dzięki zastosowaniu Schöck Tronsole. System składa się z sześciu gotowych do montażu produktów, które mocuje się  bezpośrednio do schodów, eliminując tym samym ewentualne błędy montażowe.

Elementy Schöck Tronsole poprawiają izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych niemalże o 10 dB w porównaniu z rozwiązaniami standardowymi

Typ T oddziela akustycznie bieg schodów od spocznika, Typ F - bieg schodów prefabrykowanych od spocznika, Typ Q - bieg schodów zabiegowych od ścian klatki schodowej, a typ B - bieg schodów od płyty fundamentowej lub stropu. Natomiast typ Z służy do akustycznego oddzielenia spocznika od ściany klatki schodowej, a typ L zabezpiecza szczeliny pomiędzy biegiem schodów i spocznikiem lub ścianą.

Wszystkie typy wzbogacone są o podporę elastomerową Schöck Elodur, która zapewnia odpowiednią izolację akustyczną, o czym świadczy również otrzymana aprobata AT-15-6961/2015 przyznana przez Zakład Akustyki ITB przy uwzględnieniu wyników badań wykonanych przez niemieckie laboratorium.

Ponadto, każdy z elementów Schöck Tronsole spełnia wymagania klasy odporności ogniowej. Wysoka jakość wykonania systemu sprawia, że rozwiązanie poprawia izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych niemalże o 10 dB w porównaniu z rozwiązaniami standardowymi. Zastosowanie nowoczesnych technologii zapewni mieszkańcom pełną satysfakcję i spokój.

źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT