Kolor niebieski znakiem rozpoznawczym skutecznej izolacji akustycznej Schöck Tronsole®

Dobiegające zza ścian dźwięki tupiących o schody butów potrafią zakłócić chwile błogiego wypoczynku w domowym zaciszu. To dlatego już na etapie projektowania architekci powinni pamiętać o odpowiedniej izolacji akustycznej. Z pomocą przychodzi kompleksowe rozwiązanie Schöck Tronsole®, które niebieską linią oddziela akustycznie schody od ścian i spocznika, dzięki czemu dźwięki uderzeniowe na klatce schodowej są skutecznie wytłumione. Odpowiednia izolacja akustyczna to priorytet w projektowaniu klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych

Kolor niebieski znakiem rozpoznawczym skutecznej izolacji akustycznej Schöck Tronsole®

Kompleksowy system dla komfortu akustycznego użytkowania

Chcąc zapewnić optymalne wytłumienie dźwięków uderzeniowych, należy uwzględnić wszystkie połączenia na klatce schodowej. To dlatego projektanci powinni zadbać o szczególne zabezpieczenie tych miejsc odpowiednią izolacją. Firma Schöck oferuje kompleksowe rozwiązanie - elementy systemu Tronsole® występują w idealnie dopasowanych wariantach, które gwarantują efektywną ochronę przed uciążliwymi dźwiękami uderzeniowymi. Zarówno w przypadku schodów prostych, jak i zabiegowych zapewniają najwyższą skuteczność i pozostają w zgodzie z aktualnymi wymaganiami akustycznymi.

System Tronsole od firmy Schöck oddziela akustycznie schody w budynkach wielorodzinnych. Dzięki jego zastosowaniu już na etapie realizacji możemy zauważyć niebieską linię, która okala elementy narażone na generowanie problemów z niechcianymi dźwiękami. To wyznacznik pewnej izolacji akustycznej.

Prosty montaż systemu Schöck Tronsole®

Zarówno w przypadku elementów prefabrykowanych, jak i takich, które są wykonywane na budowie, wykonawcy mogą liczyć na łatwy montaż systemu Schöck Tronsole®, skracając tym samym pracochłonne wykonywanie izolacji akustycznej.

Dzięki krótkim czasom montażu i zoptymalizowanemu przebiegowi procesów budowlanych nie dochodzi do powstawania mostków akustycznych, a samo wykonywanie schodów przebiega sprawnie.

System izolacji akustycznej Schöck Tronsole® w porównaniu ze skomplikowanymi indywidualnymi rozwiązaniami, pomoże nam uniknąć błędów powstających przy montażu.

Schöck Tronsole® - odpowiednie rozwiązania dla wszystkich rodzajów schodów

Oddzielenie biegu schodów krętych od stropu przy zastosowaniu Schöck Tronsole® typu F, oddzielenie od ściany przy pomocy Tronsole® typu Q stworzy niebieską linię wokół całego biegu schodów, potwierdzając tym samym zabezpieczenie przed dźwiękami uderzeniowymi.

Oddzielenie biegu schodów krętych od stropu przy zastosowaniu Schöck Tronsole® typu F
Oddzielenie biegu schodów krętych od stropu przy zastosowaniu Schöck Tronsole® typu F

W przypadku prostych schodów ze spocznikiem z podłogą pływającą - przy oddzieleniu schodów od płyty posadzki sprawdzi się typ B, biegu schodów od stropu – typ F, a od ściany – L.

Z kolei kiedy mówimy o sytuacji, gdzie spocznik i bieg schodów są oddzielone, prosty bieg najlepiej zabezpieczy typ L, za połączenie ze stropem odpowie typ T, a izolacją spocznika od ściany zajmie się typ Z.

Elementy systemu izolacji akustycznej Schöck Tronsole® posiadają aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Dane zawarte w aprobacie pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa w fazie projektowania oraz długotrwałe wytłumienie dźwięków uderzeniowych na klatce schodowej.

Użycie systemu izolacji akustycznej Schöck Tronsole® pozwala na wykonanie ciągłego oddzielenie akustycznego schodów od ściany i spocznika, co potwierdza niebieska linia dookoła. To sposób na skuteczne zminimalizowanie mostków akustycznych.

Schöck Tronsole® typ F-V1-L1200

Cena: ok. 180 zł

źródło i zdjęcia: Firma SchöckKomentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT