Ogrody EVERGREEN 365 w centrum Poznania

Evergreen 365 to inwestycja łącząca zalety mieszkania w centrum miasta oraz domu jednorodzinnego. Głównym inwestorem Evergreen 365 jest MASTERM BUKOWSKA Sp. z o.o., wykonawcą generalnym została firma PPHU MASTERM Przemysław Silski, a za projekt odpowiedzialna była Pracownia Architektoniczna Insomia. Evergreen 365 to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój i bliskość natury, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wygodnej lokalizacji. Zastosowania innowacyjnych rozwiązań projektowych oraz wysokiej jakości materiałów sprawia, że mieszkania Evergreen 365 sprostają najbardziej wyszukanym gustom oraz wymaganiom.

Ogrody EVERGREEN 365 w centrum Poznania

Budynek Evergreen 365 składa się z siedmiu kondygnacji – podziemnej hali parkingowej, lokali usługowych oraz pięciu pięter mieszkalnych. W ofercie znajdziemy niewielkie mieszkania o powierzchni ok 40m2, idealne dla singla lub małej rodziny, a także blisko 100-metrowe apartamenty doskonałe dla osób ceniących przestrzeń. Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu ulic Bukowskiej i Grochowskiej co zapewnia nam doskonałą lokalizację w pobliżu ścisłego centrum Poznania.

Technologia Schöck i przeszklone tarasy

Łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb typu KSTo co wyróżnia inwestycję Evergreen 365 na tle innych obiektów mieszkalnych to szklarnie zlokalizowane na tarasach, dzięki którym mieszkańcy będą mogli przez cały rok cieszyć się bliskością natury oraz wyhodowanymi przez siebie kwiatami czy warzywami. Sam budynek Evergreen 365 znajduje się w otoczeniu zieleni. Jest odizolowany od ulicy Bukowskiej pasem roślinności, a nieopodal znajdują się liczne ścieżki rowerowe oraz tereny spacerowe. Wszystko to stwarza idealne warunki do wytchnienia po ciężkim dniu pracy oraz pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku. W pobliżu znajduje się też szkoła, przedszkole, przychodnie i place zabaw, co sprawia, że jest to wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi.

Głównym i najbardziej charakterystycznym elementem budynku Evergreen 365 są balkony z niewielkimi szklarniami. Do ich stworzenia zastosowano rzadko spotykaną w polskim budownictwie konstrukcję ze stali ocynkowanej. Niestety, takie rozwiązanie zwiększa ryzyko powstania mostków termicznych, które tworzą się między innymi w miejscu łączenia płyt balkonowych z wieńcem, gdzie dochodzi do przerwania ciągłości izolacji. Powoduje to znaczną utratę ciepła, a w efekcie doprowadza do powstawania wilgoci, pleśni oraz grzybów, co wpływa również negatywnie na nasze zdrowie.  Aby tego uniknąć zastosowano łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb typu KS, który jest przystosowany do połączeń żelbet-stal. Łączniki przenoszą obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwiają oddzielenie ciepłych i zimnych elementów obiektu.

Dach części usługowej, której obrys wychodzi poza powierzchnię kondygnacji mieszkalnych, zagospodarowano i stworzono na nim ogród, z którego mogą korzystać mieszkańcy budynku. Dzięki stworzeniu dachu zielonego powiększyła się powierzchnia biologicznie czynna terenu inwestycji.

źródło: Schöck

zdjęcia: Masterm Group, Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT