Krakowskie apartamenty w zabytkowej elektrowni

Nowoczesna architektura szturmem wdziera się w zabytkowe dzielnice miasta. Kontrast, jaki daje odpowiednie i przemyślane zestawienie minimalistycznych brył z klimatycznymi kamienicami i zabytkowym budownictwem pozwala na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego, który wzbogaca i urozmaica miejską architekturę. Podobnie stało się w przypadku inwestycji Wawrzyńca 19 - luksusowego apartamentowca zlokalizowanego w zabytkowej części Krakowa, który powstał w budynku dawnej elektrowni z 1914 r.

Krakowskie apartamenty w zabytkowej elektrowni

Inwestycja Wawrzyńca 19 znajduje się przy kameralnej ulicy Świętego Wawrzyńca. Budynek składa się z sześciu kondygnacji oraz garażu podziemnego. Znajdziemy w nim zarówno kawalerki, jak i ponad stumetrowe apartamenty idealne dla rodzin oraz osób ceniących przestronne wnętrza. Na parterze, od strony ul. Świętego Wawrzyńca znalazło się również miejsce dla lokali usługowych, zaprojektowanych pod działalność restauracyjną, handlową, rekreacyjną oraz biurową. Inwestycja powstała z inicjatywy nowojorskiej firmy deweloperskiej Tribeach Holdings LLC., a głównym wykonawcą była firma MOSTOSTAL WARSZAWA S.A. Za projekt budynku odpowiedzialna była Agencja Projektowa TEKTON s.c. przy współpracy z OBO Architekci.

Krakowski apartamentowiec. Tam gdzie historia spotyka się z nowoczesnością

Inwestycja Wawrzyńca 19 to doskonale przemyślane połączenie tradycji i nowoczesności. Prace budowlane objęły modernizację i przekształcenie istniejących elementów tak, aby zachowały one swoją spójność. Architekci odpowiedzialni za projekt postanowili dodatkowo podkreślić industrialny charakter oraz pierwotne przeznaczenie budynku poprzez wyeksponowanie zabytkowej suwnicy transportowej, kotła węglowego z podajnikami taśmowymi i elementami towarzyszącymi a także renowację stalowej konstrukcji nośnej, która została wykorzystana jako podpora szklanego zadaszenia dziedzińca.

Apartamentowiec Wawrzyńca 19 usytuowany jest w historycznej części Krakowa - na Kazimierzu. Ulica Świętego Wawrzyńca, przy której znajduje się inwestycja to miejsce niezwykle istotne dla historii kraju oraz polskiej społeczności żydowskiej. Z drugiej strony dawnej Elektrowni Miejskiej - wzdłuż malowniczych nadwiślańskich bulwarów - biegnie ulica Podgórska. Prowadzi ona w stronę kładki ojca Bernatka, którą wyróżniają oryginalne rzeźby akrobatów autorstwa Jerzego Kędziory. W pobliżu inwestycji Wawrzyńca 19 znajdują się również inne budynki, miejsca i obiekty o ciekawej historii i dużym znaczeniu turystycznym, między innymi wybudowana w 1647 r. synagoga Kupa, a także ulica Szeroka, która jest aktualnie centralnym punktem dzielnicy.

Lokalizacja inwestycji Wawrzyńca 19 to nie tylko historyczne miejsca, ale również sąsiedztwo wszelkich atrakcji i rozrywek oferowanych przez miasto. Poranny jogging nad Wisłą, niedzielny spacer na rynku czy kawa w jednej z urokliwych krakowskich kawiarni - wszystko to znajdziemy zaledwie kilka minut od naszego mieszkania. W weekend na mieszkańców czekają ulubione restauracje, najmodniejsze krakowskie kluby, a także liczne wydarzenia artystyczne.

W trosce o najwyższy standard mieszkania

Wawrzyńca 19 to luksusowe apartamenty, które zapewniają mieszkańcom najwyższy standard i dogodną lokalizację. W inwestycji znajdziemy pełen przekrój mieszkań w różnym metrażu. Panoramiczne okna zapewniają maksymalne doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym. Budynek został wykonany z wykorzystaniem najwyższej klasy materiałów oraz najnowocześniejszych rozwiązań konstrukcyjnych, które zapewnia mieszkańcom pełen komfort użytkowania.

Konstrukcje balkonowe - termoizolacja Schöck Isokorb

Lokale przy Wawrzyńca 19 posiadają rozległe balkony, tarasy i loggie. Ze względu na doskonałą lokalizację inwestycji z tarasów roztacza się wspaniały widok na zabytkowe części miasta. Niestety, balkon to również konstrukcja narażona na czynniki zewnętrzne, która, nieprawidłowo wykonana, może znacznie obniżyć komfort mieszkania.

W miejscu połączenia płyty balkonowej z wieńcem budynku może dojść do przerwania warstwy izolacyjnej budynku, a tym samym do powstania mostków termicznych. Ich następstwem mogą być pleśń, grzyby oraz wyższe opłaty za ogrzewanie. Aby temu zapobiec twórcy apartamentowca wykorzystali nośne elementy termoizolacyjne Schöck Isokorb. Produkty marki Schöck przeznaczone są do wszystkich balkonów, w połączeniach żelbet-żelbet, żelbet-drewno, żelbet-stal oraz stal-stal. Schöck Isokorb montowany jest w pionowej warstwie izolacji termicznej ściany, a więc stanowi jej naturalną kontynuację. Łącznik Isokorb przenosi obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwia oddzielenie ciepłych i zimnych elementów całej konstrukcji. W inwestycji wykorzystano ogółem 407 łączników różnych typów. Rozwiązanie to pozwoliło nie tylko na pełną swobodę projektowania konstrukcji balkonowych, ale również zapewnia mieszkańcom apartamentów Wawrzyńca 19 pełny komfort termiczny.

Inwestycja Wawrzyńca 19 to połączenie wygody nowoczesnego budownictwa z klimatem zabytkowych budynków hal Elektrowni Miejskiej. Doskonała lokalizacja idzie w tym przypadku w parze z najwyższej jakości rozwiązaniami konstrukcyjno - materiałowymi, gwarantując, że mieszkania sprostają nawet najwyższym wymaganiom mieszkańców.

źródło i zdjęcie: Schöck

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT