RekuEKO - inteligentny rekuperator firmy FLOP SYSTEM

Na swoje 25-lecie FLOP SYSTEM zaprezentował rekuperator RekuEKO, którego konstrukcja jest wynikiem m.in. wieloletniego doświadczenia zdobytego m.in. dzięki udziałowi w unijnych projektach badawczo-rozwojowych oraz bliskim kontaktom z najlepszymi firmami instalacyjnymi, projektantami i użytkownikami systemów z odzyskiem ciepła, stosowanych w domach indywidualnych jak i budynkach wielorodzinnych.

RekuEKO - inteligentny rekuperator firmy FLOP SYSTEM

RekuEKO - inteligentny rekuperator firmy FLOP SYSTEM: 

  • reguluje nadmierną wilgotność bez przesuszania powietrza wewnątrz pomieszczeń;
  • sprawdza się w czasie każdej pogody - gorącej, chłodnej i wilgotnej, ponieważ kontroluje powstawanie pleśni, zagrzybienia oraz nieprzyjemnych zapachów.
  • jest bardzo opłacalnym i niezawodnym "sercem" systemu  wentylacji mieszkaniowej

Gama czterech wielkości zaspokoi najbardziej wymagających instalatorów, projektantów i użytkowników budynków mieszkalnych (choć nie tylko), oczekujących "inteligentnego i oszczędnego" zarządzania mikroklimatem wewnętrznym domów jednorodzinnych i mieszkań. Standardowe wyposażenie RekuEKO w automatykę pozwalającą na pracę systemu w trybie stałego ciśnienia (lub stałego wydatku) to podejście unikalne na rynku.

Urządzenia zaprojektowane są głównie z myślą o wykorzystaniu ich w inteligentnych systemach selektywnej wentylacji na żądanie, wentyluje kiedy trzeba i ile trzeba i automatycznie dostosowuje wydajność do bieżącego zapotrzebowania na wentylację, co podnosząc komfort i zapewniając zdrowy mikroklimat budynku, daje jednocześnie dodatkowe oszczędności energetyczne rzędu 20-30% w stosunku do "tradycyjnych" rekuperatorów z przeciwprądowymi wymiennikami ciepła - bez trybu pracy wentylacji na żądanie.

RekuEKO zaprojektowany został do współpracy z dwuśrednicowym systemem dystrybucji powietrza SPIDERvent, który ukryć można całkowicie w elementach konstrukcyjnych budynku oraz systemami centralnej automatyki budynku, a także na życzenie użytkownika może być zarządzany zdalnie, poprzez platformę internetową (serwis na odległość).

źródło i zdjęcie: FLOP System

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT