Co wyróżnia system SPIDERvent?

Rozdzielacze powietrza i wszystkie elementy systemu (bez czerpni i wyrzutni) mogą być ułożone w części nośnej stropu. Zalane masą betonową zapewniają 100% szczelność systemu rekuperacji na zawsze!

Co wyróżnia system SPIDERvent?

Po kilkugodzinnym przeszkoleniu montażu dokonać może także ekipa budowlana, co z jednej strony zdecydowanie skraca czas realizacji całej inwestycji, ale przede wszystkim gwarantuje trwałą szczelność układu rekuperacji, która jest PODSTAWOWYM PARAMETREM wymaganym dla uzyskania efektów energetycznych.

Podczas etapu weryfikacji (po 2-3 latach) inwestor nie doświadczy bolesnej niespodzianki z powodu rozszczelnienia się układu wentylacji i niemożliwym stanie się potwierdzenie wymaganego poziomu energooszczędności zrealizowanej inwestycji (audyt energetyczny) wskutek czego trzeba będzie zwrócić otrzymane dofinansowanie

Zobacz przykłady zastosowań
W przypadku tradycyjnych technologii (rury "spiro") gdzie blaszane kanały wentylacyjne łączone są za pośrednictwem dziesiątek kolanek, muf, złączek, trójników itp. za pomocą skręcania lub na wcisk, z wykorzystaniem dodatkowych uszczelek i taśm klejących, system taki po pewnym czasie może się rozszczelnić! Każde połączenie może stać się miejscem "przecieków" powietrza wskutek występowania latem i zimą innych temperatur i wilgotności transportowanego powietrza wentylacyjnego jak i w otoczeniu systemu kanałowego. Problem powstaje szczególnie w instalacjach gdzie rekuperator i system kanałowy usytuowane są na nieogrzewanym poddaszu lub garażu.

Nie trzeba dodawać, że szczególnie indywidualny inwestor jest narażony na olbrzymie ryzyko, gdyż nie jest w stanie na bieżąco kontrolować poprawności z jaką montowane są ze sobą elementy systemu wentylacyjnego, w tym czystości powierzchni metalowych rur i akcesoriów uszczelnianych i oklejanych taśmą montażowa, która w przypadku owijania na zakurzonej powierzchni szybko utraci właściwości uszczelniające. Fałszywe powietrze zrujnuje cały zamysł energooszczędnego budynku!   

źródło i zdjęcie: Flop System


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT