Ogrzewanie kanałowe REGULUS®-system CANAL w Domu Kultury Koszutka filia DĄB w Katowicach

Projekt Miejskiego Domu Kultury Koszutka filia Dąb charakteryzują bardzo duże przeszklenia, sprawiające wrażenie, że budynek jest "otwarty". Wrażenie to nieodparcie nasuwa się zwłaszcza przy wejściu głównym. W przestronnym holu ułożono dokładnie taki sam klinkier jak na skwerze przed budynkiem. 

Ogrzewanie kanałowe REGULUS®-system CANAL w Domu Kultury Koszutka filia DĄB w Katowicach

Niebagatelną rolę w takiej koncepcji architektonicznej odgrywa system ogrzewania - jego zadaniem jest nie tylko ogrzewanie, zastosowane rozwiązanie nie może dekomponować przestrzeni, a harmonijnie się w nią wpisać, dodatkowo istotnym celem jest stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny. Zadania te z powodzeniem wypełnia system ogrzewania kanałowego bielsko-bialskiej firmy REGULUS®-system.

To najlepsza metodą ogrzewania obiektów o dużych przeszkleniach. Jest to ogrzewanie liniowe, umieszczone bezpośrednio u podstawy przeszkleń, na całej ich długości, cechujące się szerokim zakresem mocy, dużą dynamiką grzania czyli małą bezwładnością cieplną. W obiekcie zastosowano kilka różnych typów ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL, w zależności od przeznaczenia konkretnego wnętrza dobrano system o odpowiedniej mocy grzewczej. Dzięki wysokiej odporności na korozję materiałów z jakich zbudowany jest wymiennik kanałowy - miedź i aluminium - można mieć pewność, że jest to inwestycja na lata. Kanał grzewczy przykryto kontrastowym w stosunku do posadzki podestem aluminiowym malowanym na kolor czarny współgrającym z czarnymi profilami przeszkleń.

źródło i zdjęcia: REGULUS®-system

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT