Filtr mechaniczny BWT E1 HWS – skuteczne uzdatnianie wody, łatwa eksploatacja

Woda wodociągowa i studzienna zawierają wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń stałych, które są zagrożeniem dla wyposażenia domu mającego kontakt z wodą. Piasek, blaszki rdzy, resztki materiałów uszczelniających itp. mogą być przyczyną uszkodzeń urządzeń i armatury, a w konsekwencji powodować konieczność kosztownych napraw lub ponoszenie kosztów związanych ze skutkami zalania wodą z powodu awarii np. pralki, zmywarki itp.

Filtr mechaniczny BWT E1 HWS – skuteczne uzdatnianie wody, łatwa eksploatacja

Filtracja mechaniczna to skuteczny sposób usuwania zanieczyszczeń stałych pochodzących z instalacji wodociągowej i sposób na przedłużenie żywotności domowych sprzętów, bezawaryjne ich działanie oraz ochronę przed korozją.

Filtr mechaniczny to urządzenie, które zatrzymuje zanieczyszczenia stałe występujące w instalacji wodociągowej lub instalacji pobierającej wodę ze studni. Jednak, aby dobrze spełniał swoje zadanie należy pamiętać o przestrzeganiu zasad jego eksploatacji:

1. HIGIENA: Jedynie regularna wymiana wkładu filtracyjnego pozwala na prawidłowe działanie instalacji wodnej zgodnie z zasadami higieny niezbędnej w przypadku wody w gospodarstwie domowym.

2. BEZPIECZEŃSTWO: Tylko regularnie wymieniane wkłady filtracyjne zapewniają bezpieczne użytkowanie oraz zabezpieczają domowe sprzęty mające kontakt z wodą przed kosztownymi awariami i korozją.

Dla prawidłowego funkcjonowania filtra mechanicznego, zgodnie z normami higieny i bezpieczeństwa niezwykle ważne jest przestrzeganie powyższych zasad. Dlatego firma BWT Polska, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferuje unikalny rodzaj filtra mechanicznego, zaprojektowanego tak, aby zapewnić skuteczną filtrację, jednocześnie pozwalając na łatwą i szybką wymianę wkładu.

Filtr BWT E1 HWS to wyjątkowy filtr mechaniczny polecany do instalacji w gospodarstwach domowych. Wymienny element filtracyjny produkowany jest zgodnie ze standardami higienicznymi HACCP (ochrona przeciwbakteryjna). Wkład filtracyjny umieszczony wewnątrz specjalnego pojemnika dzięki czemu w czasie wymiany nie ma on kontaktu z rękoma, elementami instalacji, co pozwala na wymianę zgodną z zachowaniem zasad higieny bez konieczności stosowania specjalnych środków ochronnych.

Jedna dźwignia jednocześnie odcina dopływ wody i uwalnia klosz z elementem filtracyjnym dzięki czemu wymiana wkładu filtracyjnego jest wyjątkowo łatwa i szybka. Dla dodatkowego ułatwienia filtr posiada elektroniczny wskaźnik przypominający o konieczności wymiany wkładu filtracyjnego. Filtr wyposażony jest także w zintegrowany reduktor ciśnienia.

BWT E1 HWS to więcej niż mechaniczny filtr do wody to reduktor ciśnienia, manometr, zawór zwrotny, zawór odcinający i filtr mechaniczny w jednym urządzeniu.

BWT E1 - higiena, wygoda i łatwa wymiana
1. Otwórz zabezpieczenie, które automatycznie odcina wodę
2. Podnieś dźwignię, która automatycznie uwolni klosz
3. Włóż nowy element filtracyjny, zamknij dźwignię, zabezpiecz i gotowe.


źródło i zdjęcia: BWT Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT