Grzejnik firmy Jaga na wystawie Ikony Designu

Jednym z zaprezentowanych produktów podczas wystawy Ikony Designu, był wodny grzejnik Heatwave firmy Jaga. Wydarzenie trwające 10 dni, odbyło się w ramach projektu "Design Festival 2012 - Edycja dziecięca" w Szczecinie.

Grzejnik firmy Jaga na wystawie Ikony Designu

Skomplikowany kształt grzejnika Heatwave, to jednocześnie duża powierzchnia oddawania ciepła. Heatwave firmy Jaga jest grzejnikiem wodnym wykonanym ze specjalnego rodzaju betonu. Może składać się z jednego do sześciu elementów, co pozwala na dopasowanie jego wydajności cieplnej do małych jak i większych pomieszczeń.

Wystawa Ikony Designu odbyła się w ramach projektu o nazwie "Design Festival 2012 - Edycja dziecięca". Trwająca 10 dni impreza była pierwszym festiwalem designu w Szczecinie i jednocześnie pierwszym takim wydarzeniem w Polsce, które przybliżało tematykę wzornictwa dzieciom.

Celem, jaki postawili sobie organizatorzy Ikon Designu, było oswojenie najmłodszych z pojęciem designu i pokazanie im dobrych wzorów. Stąd też na wystawie znalazł się spory zbiór eksponatów reprezentujących współczesną sztukę użytkową.

Na wystawie Ikony Designu znalazł się także Grzejnik firmy Jaga zaprojektowany przez belgijskiego producenta we współpracy z Jorisem Laarmanem. Betonowy grzejnik o formie kunsztownego ściennego ornamentu od początku swego istnienia budzi ogromne emocje i przełamuje schematy w projektowaniu urządzeń grzewczych. Jego wygląd przywodzi na myśl ozdobną roślinę pnąca się po ścianie. Poza walorami estetycznymi, spełnia swoją rolę w 100% i grzeje tak efektywnie, jak klasyczny kaloryfer.

Dzięki temu, że grzejnik Heatwave przygotowany został jako system modułów pozwala stworzyć urządzenie grzewcze idealnie dopasowane gabarytami i mocą cieplną do wielkości ogrzewanego pomieszczenia.

Jeden element Heatwave zajmuje powierzchnię ok. 70 x 55 cm i waży ok. 12 kg , a maksymalnie można połączyć ze sobą 6 elementów. Grzejnik oferowany jest w kolorach: jasnoszarym oraz czarnym.

źródło i zdjęcie: Jaga

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Jaga Polska Sp. z o.o
Jaga Polska Sp. z o.o
Jaga Polska Sp. z o.o
Jaga Polska Sp. z o.o
Jaga Polska Sp. z o.o
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT