Grzejniki Jaga najoszczędniejsze na świecie

Jak bardzo oszczędne są grzejniki Jaga? Okazuje się, że najbardziej na świecie  - trzy jednostki badawcze: belgijski instytut WTCB, brytyjski BRE oraz holenderski KIWA potwierdziły w badaniach, że Jaga Low-H2O to najbardziej ekonomiczne grzejniki, z najwyższym wynikiem w zakresie energooszczędności.  Dla wszystkich, którzy szukają nowoczesnego, oszczędnego ogrzewania polecamy stronę www.oszczednegrzejniki.pl przygotowaną przez firmę Jaga Polska.

Grzejniki Jaga najoszczędniejsze na świecie

Wiodącym celem firmy Jaga od momentu jej powstania jest poszukiwanie efektywności i oszczędności energii. Historia marki zaczęła się w roku 1962 roku, gdy dwaj bracia, instalatorzy, Jan i Gaston Kriekels, niezadowoleni z jakości rozwiązań grzewczych dostępnych na rynku, postanowili stworzyć własne grzejniki: wydajne, lekkie, estetyczne. Ich sercem stał się niewielki, lekki, aluminiowo-miedziany wymiennik, który dynamicznie reaguje na zmiany temperatury i jest w stanie szybko wytworzyć potrzebne ciepło.

Technologią, która spełniła te oczekiwania jest Low- H2O czyli mała pojemność wodna. Rozwiązanie  opracowane przez Jagę wiele lat temu dziś wciąż jest technologią przyszłości – najbardziej wydajną i oszczędną z dostępnych na rynku. Zyski z zastosowania grzejników o małej pojemności wodnej są mierzalne: jest to od 9 do nawet 16% oszczędności w porównaniu do ogrzewania płytowego i minimum 5% w stosunku do ogrzewania podłogowego. Dlaczego tak się dzieje?

Dlatego, że mała masa nagrzewa się szybciej niż duża. Grzejniki Low-H2O są znacznie lżejsze, zawierają mniej wody niż inne dostępne rozwiązania, w szczególności ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu nie potrzebują dużo czasu by się nagrzać, tylko od razu przekazują ciepło do pomieszczenia.

Lekki, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła reaguje błyskawicznie, a po osiągnięciu optymalnej temperatury w pomieszczeniu natychmiast przestaje grzać. Badania w warunkach podczerwieni nie pozostawiają wątpliwości: grzejniki Low-H2O zaczynają oddawać ciepło do pomieszczenia zaledwie po dwóch minutach od uruchomienia, a w ciągu kolejnych dwóch minut grzejnik jest w pełni sprawny (rurki zasilająca i powrotna są w pełni rozgrzane). Dla porównania, grzejnikowi płytowemu ten sam proces zajmie 5 razy więcej czasu, żeberkowemu 40 minut, a ogrzewaniu podłogowemu co najmniej 120. To przepaść czasowa i ekonomiczna!

Co jeszcze zyskujemy stosując grzejniki Jaga Low-H2O? Dynamiczne, szybko reagujące grzejniki przy dobrej izolacji budynków polepszają ich klasę energetyczną (według oprogramowania EPB, grzejniki Low-H2O wielu przypadkach uzyskują maksymalną notę 2 punkty). Grzejniki, które szybko rozgrzewają się i szybko stygną minimalizują straty ciepła oraz nie generują przegrzania związanego z długim czasem wystudzania, co jest istotną cechą w dobrze izolowanych pomieszczeniach. Zapewniają też komfort utrzymania stałej temperatury – co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o  ogólną ocenę ogrzewania (duże wahania temperatury prowadzą do odczucia dyskomfortu oraz generują straty ciepła).  

Nie bez znaczenia jest też to, że grzejniki Jaga Low-H2O świetnie współdziałają z systemem niskotemperaturowym opartym o kocioł kondensacyjny czy pompę ciepła. Wynika to z faktu, że budowa wymiennika Jaga Low- H2O została maksymalnie zoptymalizowana na podstawie szczegółowych badań naukowych. Zwiększenie powierzchni styku miedzi i aluminium o ponad 36% gwarantuje optymalną emisję ciepła, nawet przy niskich temperaturach czynnika grzewczego.

Dobrą pracę grzejników Low-H2O w systemach niskotemperaturowych potwierdziły badania firmy Jaga oraz niezależne badania nadzorowane przez Novem (Holenderską Organizację Energii i Środowiska) przeprowadzone przez Uniwersytet Techniczny w Eindhoven. Aby prawidłowo przekazywać ciepło do otoczenia, grzejnik Jaga Low-H2O, potrzebuje czynnika o minimalnej temperaturze 28 st. C. Zbadano, że wystarczy zaledwie 5 st.C różnicy pomiędzy temperaturą zasilania a temperaturą otoczenia aby grzejnik pracował prawidłowo.

Oprócz mierzalnych i jednostkowo odczuwalnych zalet stosowania technologii Low- H2O i ogólnie grzejników Jaga warto też zwrócić uwagę na aspekty globalne: grzejniki Low-H2O zużywają mniej energii, potrzebują mniejszej ilości materiałów i surowców do wyprodukowania, mają długą żywotność (gwarancja 30 lat), a po zakończeniu cyklu życia są w pełni przetwarzalne.

Jednym z priorytetów firmy Jaga, czynnie i konsekwentnie realizowanym od początku istnienia, jest ochrona środowiska. Jaga dba, by jej ślad pozostawiany na planecie był jak najmniejszy. Grzejniki Jaga Low- H2O mają najniższe wskaźniki LCA (Life Cycle Assessment), co świadczy o ich korzystnym profilu środowiskowym (mniejszy negatywny wpływ).

Zapraszamy na nową stronę internetową o grzejnikach Low-H2O. Aby w pełni pokazać zalety tej  technologii firma Jaga Polska przygotowała specjalną stronę internetową www.oszczednegrzejniki.pl To kompletna baza informacji technicznych, technologicznych i użytkowych, porównanie wszystkich technologii grzewczych dostępnych na rynku oraz praktyczny przegląd korzyści z zastosowania flagowej technologii Jaga.
Polecamy poznanie nowej strony wszystkim, którzy planują budowę lub modernizację instalacji grzewczej. Jest tu także symulator oszczędności – proste narzędzie pozwalające  potencjalnemu klientowi oszacować oszczędności, które można uzyskać stosując grzejniki Jaga Low-H2O. Znajduje się tu również przegląd modeli grzejników belgijskiego producenta pracujących w tej technologii.

Czas na zmianę, czas na nowoczesne technologie, które gwarantują komfortowe ciepło, oszczędności i szacunek dla środowiska.

źródło i zdjęcie: Jaga


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT