Nowa lina kolektorów słonecznych firmy Immergas

Immergas Polska, jeden z liderów branży grzewczej, wprowadził na rynek nową linię kolektorów słonecznych. Produkty wykonane w oparciu o nowoczesną technologię dostępne są w sprzedaży od marca br.

Nowa lina kolektorów słonecznych firmy Immergas

Nową linię kolektorów słonecznych firmy Immergaz cechuje wysoka sprawność i niezawodność eksploatacyjna, trwałość użytkowa jak również estetyczny wygląd. Kolektory posiadają certyfikat jakości Solar Keymark, który jest jednym z warunków otrzymania 45% dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowa oferta uwzględnia zarówno kolektory płaskie jak również próżniowe.

Jednym z głównych elementów wyróżniających nowe kolektory płaskie, to światowej jakości absorber eta plus firmy BLUETEC. Nie bez znaczenia jest również zmieniona obudowa kolektorów, którą wykonano ze specjalnie zaprojektowanego i opatentowanego profilu aluminiowego. Rama utworzona została z jednego odpowiednio wygiętego fragmentu, zapewniającego właściwą sztywność, szczelność jak również wentylację.

Dzięki odpowiedniemu umocowaniu pryzmatycznej, wysoko przepuszczalnej szyby solarnej o grubości 4mm, nowe kolektory wykazują niezwykłą odporność na działanie czynników zewnętrznych. Wszystkie zastosowane przy produkcji kolektorów technologie podnoszą ich sprawność optyczną do 82,9%.

W ofercie Immergas możemy wyróżnić trzy podstawowe typy kolektorów płaskich:

 • Immergas EP - Kolektor płaski z harfą dzieloną
 • Immergas EPM - Kolektor płaski meander
 • Immergas EPMH - Kolektor płaski meander poziomy.

Wraz z nową linią kolektorów płaskich, Immergas wprowadza również unowocześnione kolektory próżniowe. Do ich produkcji wykorzystana została technologia heat-pipe, która gwarantuje bardzo dobrą izolacją cieplną i wysoką efektywnością. Ponieważ każda rura solarna stanowi niezależny układ, kolejną zaletą tego typu kolektorów jest ich bardzo prosty montaż, który rozpoczynamy od zainstalowania skrzynki kolektora na dachu a następnie zamontowania poszczególnych rur. Ten rodzaj kolektorów szczególnie dobrze sprawdza się w okresach słabszego nasłonecznienia, kiedy to ilość energii słonecznej docierająca do ziemi jest zdecydowanie mniejsza przy jednoczesnych niskich temperaturach otoczenia.

Wśród kolektorów próżniowych wyróżniamy 3 podstawowe typy:

 • EV 3,3 - 18 rurowy,
 • EV 3,6 - 22 rurowy,
 • EV 4,9 - 30 rurowy.

Wprowadzając na rynek nowe kolektory słoneczne, firma Immergas przygotowała propozycje zestawów o nazwie ImmerSole, uwzględniających pozostałe urządzania niezbędne do stworzenia wydajnego i energooszczędnego systemu grzewczego. Duża różnorodność i uniwersalność powyższych zestawów, pozwala na dostosowanie zestawu solarnego do praktycznie każdego rodzaju instalacji grzewczej. Przy odpowiednim połączeniu komponentów systemu, możemy wykorzystać darmowe źródło energii do ogrzania nie tylko wody użytkowej, ale również do wspomagania ogrzewania centralnego.

We wszystkich zestawach ImmerSole zastosowany został nowoczesny system INOX Elastic, zabezpieczający kolektory przed skutkami wydłużeń termicznych. Podwójna grupa pompowa, będąca standardowym wyposażeniem zestawów ImmerSole zawiera separator powietrza, który zapewnia odpowietrzania w sposób ciągły.

Ze względu na zastosowany kolektor słoneczny, zestawy solarne ImmerSole dzielimy na dwie grupy:

1. ImmerSole SUPER z kolektorami płaskimi

 • EP - kolektor płaski z harfą dzieloną,
 • EPM - kolektor płaski meander,
 • EPMH - kolektor płaski meander poziomy.

2. ImmerSole HEAT-PIPE z kolektorami próżniowymi

 • EV 3,3 - 18 rurowy,
 • EV 3,6 - 22 rurowy,
 • EV 4,9 - 30 rurowy.

źródło i zdjęcie: immergas.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT