Dofinansowanie na innowacje w energetyce

Firma GE zaprosiła europejskich naukowców i firmy z całego świata do zgłaszania pomysłów technologicznych w otwartym konkursie na innowacje w zakresie energetyki "GE Ecomagination Challenge: Powering the Grid".

Dofinansowanie na innowacje w energetyce

Na najlepszych czekają nagrody, których łączna wartość wynosi 160 mln EUR (200 mln USD). Poprzez "GE Ecomagination Challenge: Powering the Grid", firma GE poszukuje pomysłów, technologii i rozwiązań, które pomogą stworzyć bardziej inteligentne, ekologiczne i wydajne sieci energetyczne oraz przyspieszyć ich wdrażanie.
Do 30 września także polskie firmy mają szansę starać się o laury od GE - wśród ponad 300 pomysłów z całego świata, które już zostały zgłoszone, nie ma jeszcze projektów z Polski, informują organizatorzy.

Oprócz GE organizatorami są czołowe fundusze venture capital: Emerald Technology Ventures, Foundation Capital, Kleiner Perkins Caufield & Byer oraz RockPort Capital. Celem konkursu jest stworzenie innowacyjnych, ekologicznych technologii energetycznych i zapewnienie funduszy dla najbardziej obiecujących pomysłów. Propozycje można zgłaszać w trzech kategoriach: odnawialne źródła energii, sieci energetyczne oraz ekologiczne domy i budynki.

Wybranym uczestnikom konkursu GE zaproponuje nawiązanie komercyjnej współpracy w następujące obszarach:
- inwestycje - wsparcie finansowe o wartości łącznie 200 mln USD od firmy GE i jej partnerów; kwota ta zostanie zainwestowana w obiecujące nowe przedsiębiorstwa i pomysły z całego świata;
- weryfikacja - ocena strategii biznesowych uczestników poprzez szczegółowe dyskusje prowadzone z zespołami technicznymi i handlowymi;
- dystrybucja - badanie możliwości współpracy w celu rozszerzenia działalności i uzyskania światowego zasięgu;
- opracowywanie - wykorzystanie infrastruktury technicznej i globalnych ośrodków badawczych GE, by przyspieszyć powstawanie technologii i produktów;
- rozwój - analiza możliwości wykorzystania istniejących kontaktów firmy GE w strategii wejścia uczestników na rynek.

Pochodzący z Europy uczestnicy konkursu będą bowiem mogli wziąć też udział w konkursie ACES (Academic Enterprise Awards). To doroczny konkurs dla europejskich firm powstałych na bazie przedsiębiorczości akademickiej, w którym rolę jury spełnia rada ds. innowacyjności ScienceBusiness Innovation Board. W Europie konkurs "GE Ecomagination Challenge" jest współorganizowany przez przez Science Business, firmę z branży medialnej posiadającą siedziby w Londynie i Brukseli.

źródło: wnp.pl
zdjęcie: Aneta Sadlik

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT