Jak wyczyścić filtry siatkowe w baterii termostatycznej?

Zobacz film - konserwacja filtrów baterii.

Co zrobić z niskim ciśnieniem wody w prysznicu? Jak naprawić baterię termostatyczną, w której zmniejszył się przepływ wody? Warto zacząć od wyczyszczenia filtrów siatkowych, znajdujących się w baterii z termostatem.

To właśnie z zakamienionego lub brudnego filtra do wody może wynikać niski przepływ wody. Czyszczenie filtrów siatkowych jest więc jedną z podstawowych czynności dla zachowania trwałości i efektywności baterii termostatycznej.

Warto pamiętać, że jak wiele elementów armatury łazienkowej, filtry siatkowe w baterii wymagają cyklicznej konserwacji w odstępach 12 miesięcy lub w przypadku styczności z bardzo twardą wodą – co kwartał.

Jak wyczyścić filtry siatkowe i naprawić baterię prysznicową? Zapraszamy do zapoznania się z filmem instruktażowym, pokazującym krok po kroku montaż i demontaż baterii termostatycznej oraz proces czyszczenia filtrów siatkowych z kamienia i innych osadów.

Dla utrzymania baterii termostatycznej w jak najlepszej kondycji i dokonania samodzielnej wymiany lub czyszczenia i konserwacji filtrów do wody w baterii, dobrze jest posiłkować się poradami ze sprawdzonych źródeł takich jak właśnie filmy instruktażowe KFA Armatura.

Wystarczy tylko zaopatrzyć się w parę narzędzi, które znaleźć można w domowych schowkach czy garażach, takich jak klucz imbusowy, nożyk, śrubokręt i szczoteczka do czyszczenia. Poleca się również nabyć w tym celu dedykowany środek do odkamieniania elementów armatury, taki jak odkamieniacz do kuchni i łazienki Clean&Fresh.

Własnoręczna wymiana lub konserwacja filtrów sitkowych w termostatycznej baterii łazienkowej to działanie nie tylko ekonomiczne, ale również ekologiczne. W końcu lepiej naprawić lub wyczyścić niż kupować nowe.

Warto pamiętać, że KFA Armatura oferuje szereg części zamiennych, dzięki którym można wykonać takie czynności krok po kroku jak konserwacja baterii termostatycznej i wiele innych.

Do wykonania czynności potrzebujesz:

  • klucz imbusowy 2,5 mm,
  • śrubokręt,
  • klucz nastawny,
  • nożyk,
  • szczoteczkę

W filmie został wykorzystany:

Więcej informacji na temat asortymentu KFA Armatura znajdziesz na stronie internetowej: www.kfa.pl

Film: KFA Armatura

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT