Wymiana perlatora coin slot za pomocą monety

Zobacz film - jak wymienić napowietrzacz?

Jak poradzić sobie z cieknącą baterią w łazience? Jeśli posiadamy baterię oszczędnościową warto zwrócić uwagę na perlator do wody, czy nie wymaga on wyczyszczenia lub konserwacji.

Napowietrzacz w bateriach umywalkowych służy do mieszania wody z powietrzem, w celu zmniejszenia jej przepływu bez rezygnowania z komfortu użytkowania. Warto więc zaopatrzyć się w baterię oszczędnościową zaopatrzoną w perlator, zwany również aeratorem, który pozwoli na oszczędzanie wody w domu.

Posiadając baterię z napowietrzaczem, należy pamiętać o regularnej konserwacji i odkamienianiu jej elementów. Właśnie dlatego dobrze wiedzieć jak samodzielnie odkręcić i zamontować perlator. Do tej czynności polecamy dodatkowo zaopatrzyć się w odkamieniacz do kuchni i łazienki marki Clean&Fresh od KFA Armatura.

Jeśli cenimy sobie produkty użytkowe, które nie wymagają do obsługi wielu narzędzi warto zwrócić uwagę na baterie łazienkowe, które mają napowietrzacz typu coin slot, jak te z serii Amazonit.

Jest to estetyczny, mało widoczny perlator do wody, który można odkręcić z użyciem… monety. To niezwykle pomocne rozwiązanie ułatwia czyszczenie napowietrzacza, który dobrze spełnia swoje funkcje tylko wtedy, gdy nie jest zakamieniony czy brudny. Kapiący kran, który może wynikać z zakamienionego perlatora to jeden z powodów marnowania wody w łazience.

Umiejętność samodzielnej wymiany napowietrzacza daje więc nie tylko korzyści ekonomiczne, ale i ekologiczne. Jeśli kropla spada w cieknącej baterii co 2 sekundy, to daje nam 30 kropli na minutę, a szacunkowa objętość jednej z nich to od 1/20 do 1/10 ml. A więc uśredniając mamy 6,5 litra zmarnowanej wody na dobę, co w skali miesiąca sumuje się do 200 litrów.

By zapobiegać marnotrawstwu wody i ułatwić wykonanie codziennych czynności serwisowych, powstały filmy instruktażowe KFA Armatura, z których dowiedzieć się można m.in. jak wymienić napowietrzacz w baterii.

KFA Armatura ma w swoim asortymencie części zamienne, dzięki którym samodzielnie i krok po kroku można wykonać takie czynności jak wymiana napowietrzacza typu coin slot i wiele innych.

Do wykonania czynności potrzebujesz:

W filmie została wykorzystana:

Więcej informacji na temat asortymentu KFA Armatura znajdziesz na stronie internetowej: www.kfa.pl

Film: KFA Armatura

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT