Naprawa cieknącego zaworu ogrodowego

Zobacz film - naprawa cieknącego zaworu ogrodowego.

Jak uszczelnić kapiący zawór ogrodowy? Takie wyzwanie prędzej czy później czeka każdego właściciela działki lub ogrodu, który do węża ogrodowego wykorzystuje zawór czerpalny.

Warto więc wiedzieć jak samemu wymienić głowicę w zaworze żeliwnym czy wymienić uszczelkę fibrową jeśli zawór zewnętrzny do wody wymaga naprawy lub po prostu uszczelnienia.

W przypadku nieszczelności zaworu wypływowego, zanim zdecydujemy się na zakup nowego kurka do węża, dobrze jest sprawdzić czy nie wystarczy wymienić w nim głowicy lub uszczelki. W końcu jest to większa oszczędność pieniędzy, ale także rozwiązanie ekologiczne, w którym nie generujemy niepotrzebnych śmieci, a tylko naprawiamy lub wymieniamy niedziałające elementy.

Bardzo często to właśnie wymiana głowicy zaworu może rozwiązać problem cieknącej wody, bez potrzeby zakupu nowego zaworu żeliwnego. Zabezpieczony zawór do wody to podstawa prawidłowej instalacji wodnej, dlatego dobrze jest poznać podstawowe czynności serwisowe, które można wykonać samodzielnie.

W przypadku wymiany głowicy w zaworze czerpalnym wystarczy zaopatrzyć się w klucz francuski, nową uszczelkę fibrową oraz nową głowicę do kurka i obejrzeć film instruktażowy KFA Armatura, na którym krok po kroku zaprezentowano jak wymienić głowicę w zaworze.

Z materiałem serwisowym od KFA to naprawdę bardzo proste. Dobrze również od czasu do czasu profilaktycznie sprawdzać swoje zawory wodne w instalacji hydraulicznej, aby zapobiec ewentualnemu kapaniu wody. Cieknący zawór to jeszcze nic strasznego, tym bardziej jeśli odpowiednio wcześnie przeprowadzi się prace konserwacyjne i serwisowe.

Warto pamiętać, że KFA Armatura oferuje wysokiej jakości zawory wodne i specjalizuje się we wszelkiego rodzaju komponentach do instalacji hydraulicznych. Zawory żeliwne KFA to produkty polecane przez polskich ekspertów, monterów, hydraulików i specjalistów od instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Dzięki szybkozłączce w zaworze czerpalnym, można łatwo i sprawnie podłączyć wąż ogrodowy. To komfortowe rozwiązanie dla wszystkich działkowiczów i miłośników swoich ogrodów i ogródków.

Do wykonania czynności potrzebujesz:

W filmie został wykorzystany:

Więcej informacji na temat asortymentu KFA Armatura znajdziesz na stronie internetowej: www.kfa.pl

Film: KFA Armatura

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT