Zmień nawyki, zmień baterię – oszczędzaj wodę w łazience

Życie w stylu eko to nie tylko chwilowa moda. Zasoby wody pitnej na Ziemi maleją, co jest rzeczywistością, z którą przyszłe pokolenia będą musiały się zmierzyć. Dlatego coraz częściej robimy przemyślane zakupy, segregujemy śmieci, wybieramy rower zamiast samochodu, a w łazience instalujemy oszczędzające wodę baterie i prysznice.

Zmień nawyki, zmień baterię – oszczędzaj wodę w łazience

Problem deficytu wody dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie, a w ciągu kilku lat zagrożonych może być nawet 7 miliardów ludzi. Mieszkanie w rozwiniętej części świata, jaką jest Europa, daje nam pewne przywileje.

Jednak należy pamiętać, że Polska ma jedne z najmniejszych zasobów wody pitnej w Europie. Dlatego racjonalne korzystanie z wody jest naszym obowiązkiem.

100 litów wody dziennie

Według danych GUS, każdy Polak zużywa średnio 100 litrów wody dziennie, z czego około 60% przypada na łazienkę. Woda jest tam potrzebna do kąpieli, mycia się i spłukiwania toalety.

Jeśli mamy cieknącą spłuczkę lub baterię, możemy tracić nawet do 90 litrów wody tygodniowo.

Dlatego łazienka i toaleta to miejsca, gdzie szczególnie warto dbać o oszczędność wody. Możemy zacząć od prostych działań, takich jak zakręcanie wody podczas mycia zębów czy zamiana kąpieli w wannie na prysznic.

Najbardziej efektywne będzie jednak wymienienie baterii łazienkowych na modele oszczędzające wodę.

ALBA VERDELINE - bateria umywalkowa stojąca.

Jak działają baterie eko?

W ofercie Ferro znajduje się linia armatury wyposażona w system VerdeLine, który pozwala zaoszczędzić nawet do 50% wody w porównaniu z tradycyjnymi modelami baterii. System ten wykorzystuje perlatory, ograniczniki przepływu oraz nowoczesne głowice ceramiczne.

Dzięki temu ekobaterie wypuszczają mniej wody w ciągu jednej minuty, umożliwiają szybsze i łatwiejsze ustawienie temperatury i siły strumienia, nie tracąc przy tym na komforcie i efektywności mycia.

Strumień wody z tych baterii jest wyjątkowo miękki, szeroki i delikatny dzięki efektowi napowietrzenia.

Kolekcje VerdeLine wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i ciekawą paletą wykończeń, obejmującą nie tylko klasyczny chrom, ale także matową czerń, odcienie złota oraz najmodniejsze zestawienia dwukolorowe.

VITTO GOLD VERDELINE - bateria umywalkowa stojąca.

Okno na świat

Jednymi z oszczędnych baterii Ferro są modele z kolekcji Alba VerdeLine. Ich stylistyka wpisuje się w modny nurt geometryczny w aranżacji wnętrz. Prosty kształt korpusów i wylewek oparty na prostokącie jest przełamany miękkimi liniami krawędzi, co nadaje bateriom lekkości i dynamiki, idealnych do nowoczesnych łazienek.

Baterie Alba VerdeLine dzięki swojemu uniwersalnemu wzornictwu pasują do różnych aranżacji łazienkowych.

Świetnie sprawdzą się w łazienkach inspirowanych stylem fusion, gdzie retro elementy łączą się z nowoczesnymi akcentami. Są również doskonałym wyborem do wnętrz, które nawiązują do bliskości z naturą.

W naturalnym klimacie japandi

Styl japandi przypadł do gustu miłośnikom minimalizmu i natury, a także osobom zaangażowanym w zrównoważony rozwój. Aranżacje w tym trendzie to przemyślane wnętrza, gdzie każdy element wyposażenia ma swoje konkretne miejsce i przeznaczenie.

Są ascetyczne, ale jednocześnie przytulne. Zachwycają prostotą form, czystością linii i naturalnością użytych materiałów.

Do takich wnętrz doskonale pasują baterie z serii Vitto VerdeLine w wykończeniu chrom. Te jednouchwytowe modele charakteryzują się masywnym, idealnie wyprofilowanym kształtem korpusu oraz wyraźnie zaznaczoną rączką uchwytu.

Seria ta uzupełnia harmonijny wygląd łazienki i wyróżnia się ponadczasowym designem.

VITTO VERDELINE - bateria umywalkowa nablatowa, bateria bidetowa oraz bateria wannowa.

Elegancja w wersji gold

Ekologiczne rozwiązania powinny znaleźć się w każdej aranżacji, niezależnie od stylu – od skandynawskiej łazienki inspirowanej naturą po pełne detali wnętrza glamour. Ta łazienka jest interesującym połączeniem elegancji z naturalnymi akcentami.

Wyraziste żyłkowanie i mocny szary kolor płytek na ścianach i podłodze nadają wnętrzu charakter salonu łazienkowego. Wzmacniają to obecność wanny oraz imponująca strefa umywalki z przestronnym blatem i dużym lustrem.

Armatura z kolekcji Vitto Gold VerdeLine w kolorze złota stanowi tu przyciągający wzrok element.

Dzięki zdecydowanym kształtom baterie nie znikają na tle chłodniejszych barw i wyrazistych deseni, lecz stają się ciekawym akcentem wyróżniającym łazienkę.

Linia VerdeLine nie tylko minimalizuje zużycie wody w domu, ale także przyczynia się do globalnej oszczędności tego cennego zasobu. Baterie te wyróżniają się funkcjonalnością i nowoczesnym wzornictwem, będąc wspaniałą wizytówką każdej łazienki.


Źródło i zdjęcia: FERRO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT