Wygoda i higiena w kuchni - odkryj zalety baterii dotykowej!

W nowoczesnych aranżacjach, w których kluczowe znaczenie mają design, komfort i ekologia, coraz częściej można spotkać baterie kuchenne dotykowe przy zlewach. Wyjaśniamy, jak działa bateria kuchenna dotykowa, w jaki sposób poprawia wygodę korzystania z kuchni oraz jak o nią dbać, by zachowała swoją funkcjonalność i estetyczny wygląd przez długi czas.

Wygoda i higiena w kuchni - odkryj zalety baterii dotykowej!

Bateria dotykowa - zasada działania

Standardowe baterie kuchenne wyposażone są w jeden lub dwa uchwyty, które umożliwiają uruchamianie i zamykanie wypływu wody oraz regulację siły strumienia i temperatury. Natomiast baterie kuchenne dotykowe działają inaczej – są to elektroniczne urządzenia sterowane dotykowo.

Aby uruchomić lub zatrzymać przepływ wody, nie trzeba używać dźwigni ani kręcić kurkami. Dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym przez producentów armatury, takim jak technologia EasyTouch zintegrowana z baterią dotykową GROHE Minta Touch, bateria natychmiast reaguje na każdy, nawet delikatny dotyk.

Strumień wody można uruchomić nie tylko palcami, ale również nadgarstkiem czy przedramieniem. Wystarczy lekko musnąć wylewkę lub korpus, ważny jest kontakt ze skórą. Dotykowa bateria kuchenna posiada uchwyt, który służy do precyzyjnej regulacji objętości przepływu i temperatury wody.

W przypadku modelu z termostatycznym zaworem mieszającym, można uruchomić ciepły przepływ i kontrolować temperaturę wody bez ryzyka oparzenia.

Lepszy komfort pracy w kuchni

Nowoczesne baterie dotykowe reagują na subtelny dotyk, co umożliwia uruchamianie i wyłączanie przepływu wody bez pozostawiania śladów na powierzchni urządzenia. Takie rozwiązanie idealnie odpowiada potrzebom miłośników gotowania i dbających o higienę.

Podczas prac kuchennych często mamy brudne ręce, co zwykle skutkuje przenoszeniem zanieczyszczeń na kran. Dotykowe baterie kuchenne skutecznie eliminują ten problem – wystarczy dotknąć armatury czystym nadgarstkiem czy przedramieniem, aby uruchomić strumień wody.

To praktyczne i higieniczne rozwiązanie minimalizuje uporczywe ślady palców na powierzchni baterii. Jeśli lubisz, gdy Twoja kuchnia lśni czystością, z pewnością docenisz możliwość sterowania baterią dotykiem.

Decydując się na model dotykowy, korzystasz z wszystkich funkcji i technologii dostępnych w standardowych, nowoczesnych bateriach zlewozmywakowych. Niezwykle użytecznym rozwiązaniem, które można znaleźć w kuchennych bateriach dotykowych, jest wyciągana, obrotowa wylewka o kącie obrotu 360ᵒ.

Odpowiada ona za zwiększenie zasięgu strumienia wody, co pozwala na swobodne mycie dużych garnków, napełnianie naczynia znajdującego się na blacie, sprawne opłukiwanie warzyw i owoców czy dokładne i łatwe czyszczenie zlewu.

O znaczne zmniejszenie zużycia wody w kuchni dba perlator napowietrzający. To mały element znajdujący się na końcu wylewki. Perlator, mieszając wodę z powietrzem, sprawia że strumień nabiera większej objętości.

Nie czujesz, że z kranu wypływa nawet o połowę mniej wody. Odczuwasz za to oszczędności w domowym budżecie. Poza tym zużywając wodę świadomie, dbasz o środowisko naturalne i kształtujesz prawidłowe nawyki u najmłodszych domowników.

Jak dbać o baterię kuchenną dotykową?

W razie pytań dotyczących czyszczenia, zaleca się kontakt ze sprzedawcą lub producentem. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany model baterii wyposażono w technologie ułatwiające czyszczenie i zapobiegające odkładaniu się osadów wapiennych.

Baterie kuchenne dotykowe w hurtowni Onninen

W hurtowni hydraulicznej Onninen znajdziesz kompleksowe wyposażenie kuchni i łazienki, w tym designerskie i funkcjonalne baterie dotykowe do zlewu i umywalki oraz akcesoria i części zamienne. Zapraszamy na wygodne zakupy online!

Nie masz pewności, jaka bateria kuchenna dotykowa sprawdzi się w Twojej kuchni? Skorzystaj z pomocy specjalistów.


Źródło i zdjęcia: Onninen

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT