PRODUCENCI
Onninen
ul.Emaliowa 28, 02-295  Warszawa
tel. 22 567 90 00, 801 666 463

Firma Onninen została założona w 1913 roku przez Alfreda Onninena w mieście Turku, w Finlandii. W swojej długiej historii zawsze była firmą rodzinną. Rodzina założyciela nadal aktywnie uczestniczy w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Już w latach 30. i 40. Onninen osiągnął na rodzimym rynku pozycję liczącego się hurtowego dostawcy w branży technicznej. W latach 50. znacznie wzrosła liczba jego klientów. Kolejne dziesięciolecia przyniosły stały wzrost obrotów. Onninen odniósł sukces handlowy i rozbudował sieć punktów sprzedaży. W latach 80. rozpoczęto realizację długoterminowych projektów w zakresie logistyki i technologii informatycznej, przygotowując tym samym grunt dla zaawansowanych rozwiązań XXI wieku.

Onninen, jako jedyna w Polsce firma, oferuje szeroki zakres asortymentu elektrotechnicznego oraz instalacyjno-grzewczego, sanitarnego a także wentylacji i klimatyzacji.

Onninen pragnie być więcej niż tradycyjną firmą hurtową. Chce być najlepszym partnerem handlowym oferującym asortyment kilku branż technicznych w jednym miejscu. Dlatego też swoim Klientom proponuje możliwie najlepsze rozwiązania w zarządzaniu materiałami technicznymi, a Dostawcom najlepsze z możliwych rozwiązań w dystrybucji ich produktów.

Obecnie Onninen jest jedną z największych firm w Europie, które oferują zróżnicowane usługi w zakresie dystrybucji materiałów technicznych.

Onninen Sp. z o.o. posiada Zintegrowany System Zarządzania zgodny z normami ISO 9001 i 14001. Poprawa jakości i działalność prośrodowiskowa jest stałym elementem naszej codziennej pracy i ma priorytetowe znaczenie dla całej organizacji. Kształtujemy nasze wszystkie działania z myślą o naszych klientach, pracownikach i środowisku naturalnym. Niezależni eksperci regularnie audytują nasz system zarządzania, aby sprawdzić czy spełnia on międzynarodowe standardy.

Od czerwca 2007 roku, posiadamy jeden wspólny certyfikat ISO 9001 dla wszystkich krajów Grupy Onninen. Jesienią 2009 r. pomyślnie przeszliśmy grupową certyfikację na zgodność z normą ISO 14001.

Polityka Środowiskowa:

  • wspieramy i doradzamy naszym klientom w wyborze rozwiązań przyjaznych dla środowiska
  • jesteśmy sygnatariuszami ICC Business Charter dla zrównoważonego rozwoju, co stanowi podstawę dalszego doskonalenia
  • zobowiązujemy się do ciągłego doskonalenia naszych działań w ochronie środowiska
  • integrujemy System Zarządzania Środowiskowego z modelem Zarządzania w Onninen
  • szkolimy i zachęcamy naszych pracowników do postępowania w sposób przyjazny dla środowiska
  • staramy się minimalizować emisję i ilość odpadów powstających na skutek naszej działalności
  • uwzględniamy aspekty środowiskowe w procesie wyboru i oceny dostawców oraz polityki asortymentowej
  • spełniamy i wychodzimy na przeciw wymaganiom i przepisom środowiskowym.

 

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT