Zbiornik przeponowy - co warto o nim wiedzieć?

Zbiornik przeponowy to kluczowy element instalacji wodociągowej jak również zestawów hydroforowych, gdzie w połączeniu z pompą głębinową lub powierzchniową pompą ssącą tworzy bardzo wydajny zestaw hydroforowy.

Zbiornik przeponowy - co warto o nim wiedzieć?

Zbiorniki przeponowe wykonane są z tłoczonego na prasie arkusza blachy wysokogatunkowej stali wewnątrz której znajduje się wymienna przepona z tworzywa EPDM, z zewnątrz zbiornik zabezpieczony jest antykorozyjna powłoką lakierniczą malowaną proszkowo.

Jedną z zasadniczych funkcją zbiornika jest magazynowanie wody pod ciśnieniem i ograniczenie załączeń pompy co wpływa korzystnie na jej żywotność a przy okazji całej instalacji.

Zbiorniki przeponowe przeznaczone są do gromadzenia wody, o temperaturze maksymalnej nie przekraczającej 100°C, najczęściej wykorzystywanej do celów spożywczych i przemysłowych, użytkowych w budynkach mieszkalnych, domach jednorodzinnych i rekreacyjnych, niewielkich gospodarstwach rolnych oraz zakładach przemysłowych w procesach technologicznych.

Zbiorniki przeponowe charakteryzują się zdecydowanie lepszą sprawnością i wydajnością niż tradycyjne zbiorniki a przy tym zajmują mniej miejsca w hydroforni lub piwnicy. Firma Omnigena ma w ofercie zbiorniki do czystej wody o pojemności od 2 do 2000 l.

Zbiorniki Omnigena do czystej wody o pojemnościach od 50 do 100 litrów dodatkowo mogą mieć wbudowany manometr umieszczony na korpusie zbiornika, Kolejna grupą są zbiorniki wyrównawcze do C.O od 5 do 35 l oraz zbiorniki do instalacji solarnych o pojemności od 18 do 50 l.

Zbiorniki przeponowe wykonane są z tłoczonego arkusza blachy ze stali węglowej z zewnątrz w całości pokrytej antykorozyjną powłoką lakierniczą malowaną proszkowo.

We wnętrzu zbiorników umieszczono trwałą gumową przeponę wykonana z materiału EPDM, która rozdziela przestrzeń zbiornika na dwie części, wodną i powietrzną. Przy doborze zbiornika przeponowego należy pamiętać, że jego wielkość uzależniona jest od wydajności pompy z którą będzie tworzył zestaw hydroforowy.


źródło i zdjęcia: Omnigena

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT