Właściwa wentylacja domu - dlaczego jest taka ważna?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła, czyli mówiąc w skrócie rekuperacja, to standard w nowoczesnym budownictwie. Decydując się na ten sposób wentylacji budynku, inwestorzy mogą spełnić wymogi Warunków Technicznych 2021, a osoby przebywające wewnątrz pomieszczeń oddychać czystym, niezanieczyszczonym powietrzem. 

Właściwa wentylacja domu - dlaczego jest taka ważna?

Jak działa wentylacja mechaniczna?

Głęboki oddech jest dobry dla każdego. Aby miało to pozytywny wpływ na przyrodę i Twój dom, potrzebne jest świeże powietrze, które regularnie trafia do Twoich pomieszczeń. Warto skorzystać z urządzeń wentylacyjnych Stiebel Eltron, które zamieniają zużyte powietrze na nowe i sprawiają, że wentylacja okienna staje się dla Ciebie zbyteczna.

Dzięki centralnej wentylacji pojedyncza jednostka (rekuperator) dostarcza i odprowadza powietrze do/z wnętrza budynku za pomocą systemu wentylacji. Potrzebne do tego kanały wentylacyjne mogą być wpuszczone w ścianach betonowych lub podwieszanych sufitach, w podłogach lub umieszczone pod jastrychem - nawet na otwartej przestrzeni. Ta opcja jest szczególnie odpowiednia w przypadku nowych projektów i kompleksowych projektów modernizacyjnych. Jego główną zaletą jest równomierne dostarczanie świeżego powietrza w całym budynku. Energia odzyskana z powietrza wywiewanego może być wykorzystana do podgrzania powietrza nawiewanego. Efektywność i zdrowy tryb życia idą w parze.

Jak rekuperacja poprawia jakość powietrza w domu?

Decydując się na kontrolowaną wentylację pomieszczeń mieszkalnych, świeże powietrze będzie stałym elementem Twojego domu. Dzięki wentylacji Ty i Twoja rodzina nie będziecie wdychać stęchłego powietrza o wysokim stężeniu zanieczyszczeń. A wszystko to bez irytującego otwierania okna, które również wpuszcza hałas, kurz i pyłki. Urządzenia wentylacyjne są idealne, zwłaszcza w domach dobrze ocieplonych, ponieważ naturalna wymiana powietrza jest bardzo niska. Po zainstalowaniu możesz cieszyć się zdrowym powietrzem przez długi czas.

Wentylacja mechaniczna znacznie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu, co ułatwia oddychanie fot. STIEBEL ELTRON Polska Sp. z o.o.

Jak rekuperacja obniża poziom wilgoci w domu?

Wilgoć występuje w każdym budynku, także w Twoim domu. Upewnij się, że Twój komfort życia nie ucierpi. Jest to bardzo łatwe dzięki w pełni automatycznym urządzeniom wentylacyjnym. Przejmują ważną wymianę powietrza, chroniąc w ten sposób zdrowie i konstrukcję budynku. Dla Ciebie oznacza to wygodną wentylację bez konieczności otwierania okna.

Zaletą w pełni automatycznej wentylacji jest to, że uwzględnia aktualną wilgotność w domu i automatycznie dostosowuje do niej dopływ świeżego powietrza. Centrala wentylacyjna odzyskuje do 94% ciepła. Ponadto specjalne filtry chronią przed pyłkami i kurzem. Dlatego nawet alergicy mogą odetchnąć z ulgą.

źródło i zdjęcie: Stiebel Eltron Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT