Ogrzewanie podłogowe - zalety i wady. Rozwiej swoje wątpliwości!

Zastanawiasz się, czy ogrzewanie podłogowe może być szkodliwe dla zdrowia? Czy jego regulacja sprawia trudności? Czy możliwe jest posiadanie dywanów przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego? Jak naprawdę wygląda wydajność tego systemu ogrzewania? Odpowiedzi na te często pojawiające się pytania, które mogą nurtować przed zdecydowaniem się na instalację takiego systemu, przedstawiamy w niniejszym materiale.

Ogrzewanie podłogowe - zalety i wady. Rozwiej swoje wątpliwości!

Ogrzewanie podłogowe, jako metoda ogrzewania przestrzeni mieszkalnych, cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli domów oraz designerów wnętrz. Mimo szerokiego uznania, wokół niego wciąż krąży wiele różnych opinii, zarówno tych afirmujących, jak i negujących.

Naszym zadaniem będzie rozwianie najpopularniejszych mitów związanych z ogrzewaniem podłogowym oraz przedstawienie faktów, które pozwolą na głębsze zrozumienie tej technologii.

Fakty na temat ogrzewania podłogowego

  1. Wydajność energetyczna: ogrzewanie podłogowe jest postrzegane jako jedna z najbardziej efektywnych metod ogrzewania pomieszczeń. Oferuje ono równomierne rozprowadzenie ciepła na całej powierzchni podłogi, co umożliwia osiągnięcie komfortu termicznego przy niższej temperaturze powietrza. To przekłada się na zredukowane zużycie energii.
  2. Komfort cieplny: system ten dostarcza nieporównywalny komfort użytkowania, rozprowadzając ciepło równomiernie od stóp do głów, co eliminuje problem zimnych nóg i zapewnia przyjemne odczucie ciepła.
  3. Estetyka i przestrzeń: nieobecność tradycyjnych grzejników na ścianach przekłada się nie tylko na estetykę, ale także na praktyczność. Ogrzewanie podłogowe umożliwia lepsze zagospodarowanie przestrzeni w pomieszczeniach.

Mity dotyczące ogrzewania podłogowego

  1. Wysokie koszty instalacji: początkowy koszt montażu ogrzewania podłogowego może być większy niż w przypadku konwencjonalnych systemów grzewczych, jednak długoterminowe oszczędności, które oferuje dzięki swojej wydajności energetycznej, mogą szybko zrównoważyć początkowe wydatki.
  2. Montaż i obsługa są skomplikowane: instalacja systemu ogrzewania podłogowego przy wykorzystaniu Systemu KAN-therm przebiega sprawnie, dzięki bogatej gamie rur, izolacji oraz elementów montażowych takich jak systemy Tacker, Profil, Rail oraz TBS. Podłogi mogą być realizowane zarówno w technologii suchej, jak i mokrej (na przykład za pomocą wylewek anhydrytowych). Obsługa systemu zaskoczy swoją prostotą dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń i systemów automatyki KAN-therm SMART, w tym funkcji „Start SMART”.
  3. Ograniczenia w wyborze pokryć podłogowych: nowoczesne rozwiązania w zakresie ogrzewania podłogowego są kompatybilne z różnorodnymi rodzajami pokryć podłogowych, w tym płytkami, kamieniem, drewnem, a nawet dywanami, pod warunkiem odpowiedniego doboru materiałów i zastosowania właściwych izolacji.
  4. Ryzyko przegrzewania i pęknięć w podłodze: przy właściwym projektowaniu i montażu systemu, ryzyko przegrzewania podłogi jest minimalne. Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego wyposażone są w precyzyjne regulatory temperatury, zapobiegające przekroczeniu bezpiecznych wartości ciepła.

Podsumowując, ogrzewanie podłogowe oferuje szereg zalet, w tym wydajność energetyczną, komfort cieplny oraz estetykę wnętrz.

Mimo obecnych mitów, odpowiednio zaprojektowany i zainstalowany system ogrzewania podłogowego może być skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem dla wielu gospodarstw domowych.

Istotne jest, by przed podjęciem decyzji o jego instalacji skonsultować się z ekspertami i dokładnie zaplanować proces, uwzględniając specyfikę własnego domu oraz indywidualne potrzeby.


Źródło i zdjęcia: KAN Sp. z o.o.

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT