Grzejnik elektryczny do małej łazienki – jaki wybrać?

W niewielkiej łazience doskonale sprawdzą się grzejniki dekoracyjne i łazienkowe, kompatybilne z różnorodnymi systemami ogrzewania, takimi jak olejowe czy gazowe. Dodatkowo, wiele z tych grzejników oferuje opcję zasilania elektrycznego. Dla osób poszukujących niezależności od centralnego ogrzewania, idealnym rozwiązaniem będą grzejniki wyłącznie na prąd.

Grzejnik elektryczny do małej łazienki – jaki wybrać?

Grzejnik elektryczny czy grzejnik wodno-elektryczny?

Grzejniki dekoracyjne i łazienkowe z opcją dodatkowego zasilania elektrycznego oferują elastyczność w wyborze źródła energii. Mogą one pracować zarówno w oparciu o centralny system ogrzewania, jak i niezależnie od niego.

Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w okresach przejściowych, jak wiosna czy jesień, kiedy centralne ogrzewanie często jest przestawione na tryb letni, a temperatury mogą być jeszcze zbyt niskie. W tych chłodniejszych dniach, szczególnie w łazience, dodatkowe zasilanie elektryczne pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury.

Grzejniki elektryczne wyposażone są w grzałkę sterowaną elektronicznie oraz intuicyjny w obsłudze regulator. Dzięki temu mogą być stosowane niemal w każdym miejscu, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem m.in. w starszych budynkach.

Bez względu na rodzaj budownictwa, pozwalają na uniezależnienie się od sieci centralnego ogrzewania.

Grzejnik łazienkowy Casteo - dostępny również w wersji z dodatkowym zasilaniem elektrycznym.

Unikalne wzornictwo grzejników łazienkowych

Wybierając grzejnik elektryczny do małych łazienek, należy zwrócić uwagę na jego wielkość, wydajność, a także design, ponieważ będzie jednym z dominujących urządzeń w pomieszczeniu. Ciekawą ofertę tego typu grzejników przygotowała firma Kermi.

Są tu zarówno ultranowoczesne, minimalistyczne urządzenia, jak i grzejniki o fantazyjnych kształtach (jak model Ideos), które mogą stać się główną ozdobą łazienki.

Dla miłośników prostych linii i czystej estetyki dobrym wyborem może być model Casteo. Zastosowane w nim duże przestrzenie między rurami umożliwiają wygodne zawieszanie np. ręczników w celu ich wysuszenia.

Interesującym pod względem designu jest także model Signo. To modułowy grzejnik łazienkowy składający się z kwadratów, który zachwyca wyważoną lekkością. Na rurze zbiorczej można zamontować do trzech kwadratowych modułów płytowych, które są ukryte pod prostokątną osłoną frontową.

Signo dostępny jest także w wersji dwukolorowej: kontrast kolorystyczny pomiędzy powierzchniami grzewczymi a rurą zbiorczą sprawia wrażenie, jakby moduły unosiły się w powietrzu i nie były przymocowane do ściany.

W ofercie producenta znalazły się także modele dedykowane miłośnikom klasyki, takie jak Basic czy Geneocircleo ponadczasowej, rurkowej konstrukcji oraz korzystnym stosunku jakości do ceny.

Grzejniki łazienkowe i dekoracyjne Kermi dostępne są w stonowanych oraz wyrazistych kolorach RAL i z lakierami Metallic. Warte uwagi są także modele z kolekcji Chrom, wyróżniające się wyjątkowym blaskiem i wyrazistymi, chromowanymi osłonami.

Unikalne wzornictwo grzejnika Ideos - przystosowanego do zasilania elektrycznego.

Jak sterować grzejnikiem wodno-elektrycznym?

Poszczególne modele grzejników dostępne są w kilku zestawach elektrycznych, w skład których wchodzi m.in. ścienne przyłącze elektryczne (stopień ochrony IPX4) wraz z odbiornikiem radiowym.

W zależności od wariantu, regulator montowany jest albo w dowolnym miejscu w pomieszczeniu (jeśli jest zasilany bateriami), albo w puszce podtynkowej lub bezpośrednio na grzejniku.

Zestawy elektryczne do sterowania grzejnikami wodnymi KERMI: WRX, WFS, FKS.

Grzejniki elektryczne Kermi wyposażone zostały w rozwiązania, które umożliwiają zastosowanie różnych wariantów regulacji temperatury, tak aby w łazience zachować komfortową temperaturę, a jednocześnie nie narazić się na niepotrzebne koszty.

Regulacja temperatury może polegać na zaprogramowaniu przedziałów czasowych, w których urządzenie będzie się załączało - np. na 15 minut. Korzystną funkcją są także tryby pracy „Obecność” / „Nieobecność” oraz wykrywanie otwartego okna.

Zestawy elektryczne mogą także oferować możliwość przestawienia z funkcji regulacji temperatury w pomieszczeniu na suszenie ręczników. Z kolei tryb pracy booster zakłada 60-minutowe ogrzewanie z wykorzystaniem całkowitej mocy.


Autor: Damian Żabicki

Zdjęcia: Kermi

Komentarze

21 Gru 2023, 11:12

wchodzimy w szczegóły, jeśli potrzeba więcej wiadomości to proszę przeczytać na stronie https://www.solart.com.pl/termoterapia/ Promienniki kwarcowo-halogenowe emitują falę elektromagnetyczną z zakresu (ciepła) IRA , oraz IRB  i o takich tu rozprawiamy. Wszelkie inne promienniki ...

20 Gru 2023, 11:45

Podgrzewałem się promiennikiem podczerwieni przy piwie w knajpce na Rynku w Krakowie jesiennym wieczorem... Od strony promieniowania jest piękne uczucie ciepełka, ale już z drugiej ... sytuację ratował kocyk, zaoferowany przez obsługę knajpki... Podobne odczucia, przy wejściu ...

20 Gru 2023, 08:19

16 minut temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał: Dalej brakuje odpowiedzi na zadane pytanie: Ja je zadałem jako pacjent wielokrotnie korzystający z zabiegów naświetlania stawów kolanowych lampami z promieniowaniem podczerwonym. Nic mi one ...

Dalej brakuje odpowiedzi na zadane pytanie: Ile czasu trzeba przebywać w łazience, w zasięgu działania takiego promiennika, żeby doświadczyć działania terapeutycznego?   Od siebie dodam drugie pytanie: Na czym polega to lecznicze działanie? Innymi słowy - jaka jest ...

20 Gru 2023, 08:04

13 minut temu, Marek Suwart napisał:  Znamy to zagadnienie od podszewki. zobacz:   www.solart.com.pl Tym bardziej powinieneś podać konkretne dane.

20 Gru 2023, 07:50

Jesteśmy polskim producentem promienników podczerwieni, produkujemy promienniki od 2000 roku. Współpracowaliśmy w zagadnieniu leczniczym promienników podczerwieni z firmą Philips i wprowadzaliśmy na polski rynek promienniki Vitae. Z firmą Toshiba też wprowadzamy specjalne lampy ...

19 Gru 2023, 22:41

13 godzin temu, Zdaniem Czytelnika napisał: Najmniejsze o prostej budowie, najbardziej efektywne , najtańsze w eksploatacji, oraz emitujące promienie lecznicze (terapeutyczne) do stosowania w każdych łazienkach są promienniki ( !!! ) podczerwieni krótkiej, czyli promienniki ...

19 Gru 2023, 21:15

2 godziny temu, Marek Suwart napisał: W łazience można przebywać  tak długo jak się chce.   Nie o to pytałem. Pytałem jak długo dobowo minimalnie trzeba przebywać, w łazience, aby doświadczyć, uzyskać, czy też osiągnąć ten reklamowany efekt leczniczy? I ...

19 Gru 2023, 18:19

W łazience można przebywać  tak długo jak się chce. Moc i odbiór ciepła w saunie IR jest znacznie większy (ca.55 st C), w łazience można dobrać taki promiennik by było ca 20-30 st. i chodzi o natychmiastowe ciepło w czasie przebywania, przy okazji pewien odbiór terapeutyczny. ...

19 Gru 2023, 16:37

2 godziny temu, Marek Suwart napisał: Te promienniki ogrzewają wtedy kiedy w niej przebywasz, i wtedy działają też terapeutycznie jak w saunie podczerwieni. W porządku ale pobyt w saunie i w łazience nieco różnią się od siebie, stąd moje pytanie o to, jak ...

19 Gru 2023, 13:45

Te promienniki ogrzewają wtedy kiedy w niej przebywasz, i wtedy działają też terapeutycznie jak w saunie podczerwieni.

19 Gru 2023, 11:07

1 godzinę temu, Zdaniem Czytelnika napisał: Komentarz dodany przez : Najmniejsze o prostej budowie, najbardziej efektywne , najtańsze w eksploatacji, oraz emitujące promienie lecznicze (terapeutyczne) do stosowania w każdych łazienkach są promienniki ( !!! ) podczerwieni ...

19 Gru 2023, 09:16

Komentarz dodany przez : Najmniejsze o prostej budowie, najbardziej efektywne , najtańsze w eksploatacji, oraz emitujące promienie lecznicze (terapeutyczne) do stosowania w każdych łazienkach są promienniki ( !!! ) podczerwieni krótkiej, czyli promienniki kwarcowo-halogenowe. W związku ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT