Grzejniki do pomp ciepła w instalacji niskotemperaturowej

Pompa ciepła działa, a grzejnik nie grzeje? Klienci, którzy zamontowali w swoim domu nowoczesne źródło ciepła jakim jest pompa ciepła, bardzo często zgłaszają taki problemem. Grzejniki niskotemperaturowe to dowód na to, że grzejnik wcale nie musi być gorący, by zapewniać ciepło w pomieszczeniu.

Grzejniki do pomp ciepła w instalacji niskotemperaturowej

Pompa ciepła to źródło ciepła do instalacji niskotemperaturowej. Oznacza to, że woda jest w niej podgrzewana do niższej temperatury niż w przypadku instalacji opartych na kotłach gazowych czy piecach węglowych. W przypadku pomp ciepła temperatura czynnika w instalacji to jedynie 35–45°C (na rynku dostępne są tez wysokotemperaturowe pompy ciepła, które również będą współpracowały z naszymi grzejnikami).

W przypadku tradycyjnych grzejników stalowych, czy grzejników żeliwnych to nie wystarczy. Potrzebujesz specjalnego grzejnika z wentylatorem, przystosowanego do czynnika grzewczego o niższych temperaturach.

REGULUS-system stworzył właśnie taki produkt – lekki, szybko nagrzewający się grzejnik, który działa już przy niskich temperaturach wody. To sposób nie tylko na ciepło w domu, lecz także na oszczędności! Dzięki podgrzewaniu wody do stosunkowo niskich temperatur ograniczysz zużycie energii.

Grzejniki niskotemperaturowe do pomp ciepła

Projektując grzejniki niskotemperaturowe do pomp ciepła, REGULUS-system wykorzystał właściwości miedzi oraz aluminium. Dzięki zastosowaniu tych materiałów grzejniki szybko i sprawnie oddają ciepło do otoczenia, a Ty możesz cieszyć się optymalną temperaturą w swoim domu, na całej jego powierzchni.

Grzejniki do instalacji niskotemperaturowej są także lekkie i mają kompaktowe rozmiary (ich głębokość to zaledwie 9 cm), co pozwala zastosować je również tam, gdzie przestrzeń na ścianie okazuje się ograniczona. Miedź i aluminium wykorzystujemy też ze względu na inne właściwości tych metali – są one nierdzewne oraz zapewniają dłuższą żywotność grzejników. Pozostają szczelne nawet przez 25 lat!

W porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami stalowymi, grzejniki do pomp ciepła REGULUS-system mają mniejszą pojemność wodną.  Nie oznacza to wcale niższej efektywności grzania. Wręcz przeciwnie – niewielka ilość czynnika grzewczego zapewnia szybszą cyrkulację wody w instalacji.

Na skuteczność ogrzewania w przypadku grzejników REGULUS-system wpływa także ich konstrukcja. W tradycyjnych produktach wykonanych ze stali czynnik grzewczy jest wpuszczany w ścianki grzejnika. To sprawia, że grzejniki stalowe działają głównie na zasadzie promieniowania, a ciepłe powietrze w dużym stopniu ogrzewa wówczas ścianę, zamiast swobodnie rozchodzić się po pomieszczeniu.

W przypadku przystosowanych do pomp ciepła grzejników Regulus jest inaczej. Zaprojektowano je tak, aby ciepła woda płynęła w rurkach umieszczonych wewnątrz grzejnika, z których ciepło jest rozprowadzane za pomocą lamelek na zewnątrz. Na podstawie badań lamelki zostały rozmieszczone z odpowiednią gęstością, co zaowocowało bardzo dużą powierzchnią oddawania ciepła. Takie rozwiązanie zapewnia również równomierne rozchodzenie się ciepła po pomieszczeniu.

Grzejniki oddają swoje ciepło na dwa sposoby – poprzez promieniowanie, a głównie dzięki zjawisku konwekcji (naturalnej lub wymuszonej, jeśli w grzejniku zamontowano wentylator). Dzięki różnym sposobom oddawania ciepła do pomieszczenia, ciepło trafia przede wszystkim tam, gdzie go potrzebujesz, bez niepotrzebnych strat.

Grzejniki Regulus świetnie współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła.

Grzejnik który chłodzi? To możliwe!

Współpracujące z pompami ciepła grzejniki Regulus znajdziesz także w wersji z wentylatorem 24V, w modelu REVERS. Takie połączenie pozwoli Ci wykorzystywać je przez cały rok. W sezonie grzewczym wentylatory mogą zwiększyć efektywność grzejników o nawet 40% bez zwiększania zapotrzebowania na podgrzaną wodę.

Latem grzejniki z wentylatorem 24V możesz traktować jako sposób na schłodzenie powietrza w domu. Twoja pompa ciepła wtłoczy do instalacji zimną wodę. Jeśli wykorzystasz tę funkcję, stworzysz prosty system chłodzenia bez dodatkowych kosztów!

Wbudowany w grzejnik wentylator wymusi cyrkulację powietrza. Zimne powietrze zostanie skierowane w górę, co pozwoli obniżyć temperaturę w całym pomieszczeniu nawet o kilka stopni.

Pompa i podłogówka - jedyne dobre połączenie?

Możesz spotkać się z opiniami, według których woda ogrzewana przez pompę ciepła nadaje się jedynie do systemu ogrzewania podłogowego, a nie do grzejników. Nie jest to do końca prawdą – kluczowy jest przede wszystkim efekt, jaki chcesz osiągnąć.

Wiele osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe (tzw. podłogówka), które jest niewidoczne w pomieszczeniach i daje więcej możliwości aranżacji wnętrza (ze względu na brak grzejników na ścianach). Taki system zapewnia także równomierne ogrzewanie.

Wszystkie te zalety podłogówki są oczywiście prawdziwe, należy jednak pamiętać o poważnych wadach takiego rozwiązania. Ogrzewanie podłogowe daje mniejsze możliwości sterowania temperaturą we wnętrzu domu.

Ze względu na to, że umieszczone pod podłogą rurki muszą ogrzać niekiedy nawet kilkaset ton betonu, działają znacznie wolniej niż grzejniki. Aby uzyskać optymalną temperaturę, potrzeba przeważnie wielu godzin. Działa to także w drugą stronę – jeśli staje się za gorąco, musisz czekać podobną ilość czasu, by schłodzić pomieszczenie.

Grzejniki niskotemperaturowe do pomp ciepła wykorzystują właściwości miedzi oraz aluminium.

Zalety niskotemperaturowych grzejników

Jakie są przewagi grzejników niskotemperaturowych Regulus w stosunku do systemów ogrzewania podłogowego? To przede wszystkim łatwy montaż. Grzejnik wystarczy umieścić na ścianie i podłączyć do instalacji. Możesz to zrobić w dowolnym momencie, bez przeprowadzania poważnego remontu w domu. Grzejniki z wentylatorem należy podłączyć do prądu, lub do przygotowanej instalacji do sterowania temperaturą.

To duża różnica w stosunku do systemu ogrzewania podłogowego, które montuje się albo na etapie prac wykończeniowych w nowym domu, albo przy okazji remontu generalnego budynku. W innych przypadkach montaż podłogówki na całej powierzchni jest bardzo kosztowny albo wręcz niemożliwy.

Taki system ogrzewania okazuje się także uniwersalny, w przeciwieństwie do podłogówki, którą można montować tylko w określonych warunkach (nie nadaje się np. do pomieszczeń z podłogami drewnianymi lub z paneli).

Szybkie ogrzewanie - grzejniki z wentylatorem

Gdy wracasz z długiego zimowego spaceru lub chcesz zadbać o komfortowe warunki podczas wspólnego rodzinnego śniadania, nie możesz długo czekać, aby w domu zrobiło się ciepło. Grzejniki niskotemperaturowe z wentylatorem (E-VENT, REVERS, TOWER VENT) pozwolą Ci uniknąć takich problemów.

Wystarczy aby Twoje źródło ciepła ogrzało kilka litrów wody w instalacji, a grzejniki rozgrzeją się do odpowiedniej temperatury. Wentylator zapewni szybkie rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu.

Zastosowanie wentylatora w grzejnikach niskotemperaturowych zwiększa ich moc nawet o 40% w zależności od typu wentylatora. Nie oznacza to, że musisz całkowicie zrezygnować z ogrzewania podłogowego. Naszym klientom zawsze rekomendujemy połączenie obu systemów (jeśli oczywiście mają taką możliwość). Nazywamy to hybrydową dystrybucją ciepła.

Ogrzewanie podłogowe nadaje się do montażu w łazienkach, czy na korytarzu, gdzie podłogę najczęściej wykłada się płytkami. Grzejniki natomiast najlepiej sprawdzą się w pokojach – sypialni, jadalni czy salonie, gdzie liczy się możliwość swobodnej regulacji temperatury.

Grzejniki i ogrzewanie podłogowe w jednym układzie, to hybrydowa dystrybucja ciepła.

Dekoracyjne grzejniki niskotemperaturowe

Jeśli jesteś osobą wrażliwą estetycznie, przywiązującą dużą wagę do detali wykończenia, widok tradycyjnego białego grzejnika na tle kolorowej ściany może przeszkadzać. Jednak na tym polu również nie ma powodów do obaw.

Na życzenie pomalujemy grzejnik Regulus na wybrany kolor z palety RAL K7 lub TIGER. Dzięki temu możesz optycznie ukryć go na ścianie.

Nowocześnie wyglądający Regulus w razie potrzeby stanie się także charakterystycznym elementem wystroju wnętrza. Kolorowy grzejnik niskotemperaturowy kontrastujący ze ścianą w stonowanym kolorze to detal, który na pewno zwróci uwagę Twoich gości.

Jak będzie wyglądał Twój grzejnik Regulus? To zależy od Ciebie! Do wyboru masz ponad 200 kolorów z bogatej palety barw RAL K7. Za niewielką dopłatą możesz również zdecydować się na grzejnik pomalowany farbą metaliczną lub strukturalną, nadającą mu szczególnie elegancki wygląd.

Grzejnik w razie potrzeby stanie się także charakterystycznym elementem wystroju wnętrza.

Wszystkie grzejniki REGULUS®-system optymalnie wpisują się w ideę poszanowania energii. Znakomicie współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła takimi jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła. Są najlepszą alternatywą dla ocieplonego domu, gdyż dają użytkownikowi wybór różnych opcji sposobu ogrzewania. Dlatego są to idealne grzejniki do nowoczesnych źródeł ciepła.

Potwierdzeniem są statystyki: aż 99% zamówień realizowanych jest w ciągu 2 tygodni. Najłatwiej i najszybciej możesz kupić grzejniki przez SKLEP INTERNETOWY – znajdziesz tam pełen wybór produktów.


źródło i zdjęcia: REGULUS-system

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT