REGULUS®-system REVERS - grzejnik do grzania i chłodzenia

REGULUS®-system oferuje grzejniki rewersyjne przeznaczone do współpracy z pompami ciepła, służące nie tylko do grzania podczas zimnych miesięcy, ale i chłodzenia latem. Grzejniki o nazwie REVERS zbudowane są jak klasyczne grzejniki REGULUS®-system przy czym są dodatkowo przystosowane do montażu wentylatora - bez wentylatora opcja chłodzenia nie byłaby możliwa.

REGULUS®-system REVERS - grzejnik do grzania i chłodzenia

Grzejniki przystosowane do montażu wentylatora to tzw. grzejniki rewersyjne bazowe. Wewnątrz grzejnika bazowego (z dołu) znajduje się wnęka – miejsce przeznaczone do wpięcia wentylatora. 24 voltowe wentylatory mocowane są na magnesach, ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga kontroli wzrokiem. We wnęce grzejnika bazowego znajdują się również dwa gniazdka: jedno do podłączenia wentylatora do prądu, drugie sieciowe. Przycisk on/off umieszczony jest z boku grzejnika.

Wentylator jest konieczny w przypadku korzystania z funkcji chłodzenia, w przypadku emisji ciepła wentylator zwiększa moc i dynamikę grzania o 40%. Istnieje także możliwość dodatkowego wpływu na dynamikę grzania przy pomocy trzybiegowego sterownika. Grzejniki rewersyjne bazowe (bez wentylatora) oddają ciepło do otoczenia jak zwykłe grzejniki ścienne REGULUS®-system, czyli poprzez promieniowanie z powierzchni i konwekcję swobodną.

Grzejnik rewersyjny bazowy Regulus®-Revers

Wentylator znacznie powiększa moc grzejnika bez zmiany jego gabarytów czyli bez konieczności jego przewymiarowania np. dla niskich parametrów czynnika grzejnego (kotły kondensacyjne, pompy ciepła). Można również przy braku miejsca na grzejnik o odpowiedniej dla potrzeb grzewczych mocy, zamontować grzejnik mniejszy typu REVERS (wyposażony w wentylator).

Zespół wentylatorowy (lub wentylator - w zależności od długości grzejnika) można kupić wraz z grzejnikiem bazowym rewersyjnym lub odłożyć jego zakup na przyszłość, mając już w instalacji centralnego ogrzewania grzejnik wodny przystosowany do takiego rozwiązania. Niezależnie od przyjętej opcji, należy pamiętać o doprowadzeniu w pobliże podstawy grzejnika instalacji elektrycznej.

źrodło i zdjęcia: REGULUS®-system

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE