Czy zastosowanie podbitki dachowej jest konieczne?

Podbitka dachowa nie jest niezbędnym elementem. Warto jednak wiedzieć, że pełni ona szereg praktycznych funkcji, które mają pozytywny wpływ na trwałość, a nawet bezpieczeństwo domu. Co nam daje zastosowanie podbitki dachowej?

Czy zastosowanie podbitki dachowej jest konieczne?

KORZYŚCI MONTAŻU PODBITKI DACHOWEJ

Podbitka dachowa, inaczej zwana podsufitką, to element, który nie jest niezbędny w budownictwie. Jednak jego instalacja pod okapem dachu niesie dla nieruchomości wiele konkretnych korzyści.

Brak podbitki dachowej oznacza, że dach nie będzie tak dobrze zabezpieczony jak w przypadku, gdy jest ona uwzględniona w projekcie. W rezultacie następuje jego szybkie zniszczenie. Pod wpływem czynników atmosferycznych konstrukcja dachu może gnić, pojawia się pleśń, którą bardzo trudno usunąć.

Wykonana podbitka dachowa.

Ponadto dostęp do elementów konstrukcyjnych dachu mają owady, gryzonie i ptaki, które mogą spowodować wiele szkód, niszcząc, zarówno przestrzeń pod dachem, jak i elewację budynku.

Dach pozbawiony podbitki oznacza dla właścicieli budynku straty ciepła, ponieważ nie ma ochrony i izolacji przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, mróz czy śnieg. W konsekwencji może to skutkować wyższymi rachunkami za prąd lub gaz.

Co więc zyskamy dzięki zastosowaniu podbitki dachowej? Przede wszystkim pozytywnie wpływa ona na wygląd domu, ponieważ maskuje wszelkie niedoskonałości konstrukcyjne budynku, takie jak wystające krokwie, czy membrany oraz okablowanie.

Dodatkowo bezpośrednio w podbitce można umieścić punkty świetlne, które efektownie wyeksponują elewację i doświetlą teren wokół domu.

Podbitki dachowe VOX.

- Warto zaznaczyć, że podsufitka przedłuża żywotność elementów konstrukcyjnych dachu, wpływa na niższe koszty eksploatacji domu oraz zapewnia właściwą wentylację połaci dachowej. Dodatkowo jest łatwa w utrzymaniu czystości i nie wymaga konserwacji, jak w przypadku produktów drewnianych. W ostatnim czasie do oferty Infratop wprowadziliśmy nowy panel SV-09/SVP-09.

- Wyróżnia się on nowoczesnym kształtem oraz innowacyjną ukrytą wentylacją. Perforacja znajduje się w załamaniu panelu i dlatego jest niewidoczna. Dzięki temu zyskaliśmy bardzo estetyczne wykończenie połaci dachowej. Kształt nowego panelu przypominający dwie szerokie deski, pozwala na wygodny i swobodny montaż oświetlenia w podbitce. W porównaniu do innych profili produkt jest na tyle innowacyjny, że został opatentowany - mówi Artur Jakubowski, product manager VOX.

- Oferowana kolorystyka paneli pozwoli z łatwością dopasować się do stolarki otworowej domu, a nowy profil wygląda solidnie i stylowo - dodaje.

Infratop marki VOX to podbitka dachowa z dwoma dostępnymi systemami wentylacji (na panelu i ukrytą) oraz w dwóch liniach kolorystycznych: Unicolor to uniwersalna kolorystyka, dopasowana do najczęściej stosowanych elementów stolarki wykończeniowej domu, czyli w kolorze białym, brązowym i grafitowym oraz Nature w odcieniach złotego dębu i orzecha.

Kolory podbicia dachowego marki VOX.

Podbitka wykonana jest w technologii termodruku i wygląda jak naturalne drewno. Dzięki temu jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne i działanie promieni słonecznych.

Źródło i zdjęcia: VOX

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE