Ruszają szkolenia BRAAS dla dekarzy

Wraz z początkiem jesieni rusza kolejna edycja szkoleń dla dekarzy organizowanych przez Monier Braas. To okazja do zdobycia specjalistycznych umiejętności dekarskich oraz ważny krok do otrzymania Certyfikatu Braas.

Ruszają szkolenia BRAAS dla dekarzy

Obecnie Monier Braas posiada w Polsce cztery ośrodki szkoleniowe położone w Gdańsku, Poznaniu, Radomiu i Zakopanem. W ośrodkach tych przeprowadzane są dwudniowe szkolenia teoretyczne i praktyczne dla różnych grup zawodowych związanych z branżą dachową.

SZKOLENIA PODSTAWOWE I SPECJALISTYCZNE DLA DEKARZY

Dla dekarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę do mistrzostwa w swoim fachu adresowane jest szkolenie podstawowe. To instruktaż, który pozwoli każdemu uczestnikowi zdobyć kompleksową wiedzę na temat rodzajów dachówek, akcesoriów, zasad doboru warstw wstępnego krycia i rozmierzania połaci.

Co ważne, omawiane są także normy i zasady prawidłowej wentylacji oraz korzyści płynące z implementacji systemu fotowoltaicznego. Zdobyta wiedza utrwalana jest podczas zajęć praktycznych. Szkolenie organizowane na indywidualne zamówienie grup dekarskich nie przekraczających 12 osób.

Dla bardziej doświadczonych dekarzy marka Braas przygotowała szkolenia specjalistyczne. Każde z nich poświęcone jest innemu elementowi pokryć dachowych:

  • Komin, kosz i okap. Zasady prawidłowego wykonywania trudnych detali dachów.
  • Karpiówka Opal, karpiówka Opal wieżowa na wieżach, stożkach i krzywiznach. Ocieplenia DivoDamm oraz specyfika układania dachówek płaskich.
  • Karpiówka Opal na wolim oku.

- Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest bardzo ważnym elementem naszej działalności. Zależy nam na tym, aby Certyfikowani Dekarze Braas stanowili prawdziwą elitę w swojej branży, zarówno w kwestii umiejętności, jak i kultury pracy - mówi Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier Braas.

Certyfikacja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród inwestorów na specjalistów, którzy poza rzemiosłem znają nowości na rynku i są partnerem dla inwestora w kwestii doboru odpowiednich rozwiązań.

W szkoleniach specjalistycznych Braas uczestniczyli między innymi zwycięzcy Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy 2017, którzy już w listopadzie reprezentować będą Polskę podczas międzynarodowych zawodów na Łotwie.

- Ważne, że szkolenie ma formę konwersacji, dzielimy się doświadczeniami, uczymy się nie tylko od prowadzących, ale też od siebie nawzajem - podkreślają Marcin i Kamil Gratkowski.

Na szkolenia zgłaszać się można za pośrednictwem formularzy na stronie: www.monier.pl

Źródło i zdjęcie: MONIER BRAAS

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT