Zdalne sterowanie ogrzewaniem za pomocą systemu Purmo TempCo E3

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Rozwój technologii otwiera nowe możliwości sterowania ogrzewaniem w domu. Inteligentny system TempCo E3 marki Purmo pozwala na dokładną kontrolę temperatury we wszystkich strefach budynku oraz na sterowanie instalacją grzewczą na odległość.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem za pomocą systemu Purmo TempCo E3

Zalecana temperatura w większości pomieszczeń w naszym domu wynosi 20°C. Wyjątek stanowi przede wszystkim łazienka, w której nie powinna być ona niższa niż 24°C, a także sypialnia - najlepiej wyśpimy się , jeżeli temperatura otoczenia nie będzie przekraczać 18°C.

Jednak tzw. komfort cieplny, czyli - mówiąc najprościej - stan, w którym człowiek nie odczuwa ani gorąca, ani chłodu, jest kwestią bardzo subiektywną. Warunki termiczne w pokoju, w którym jedni marzną nawet w grubych swetrach, przez innych mogą być odczuwane jako optymalne.

W ostatecznym rozrachunku komfortowa temperatura jest zatem temperaturą dostosowaną do indywidualnych preferencji użytkownika pomieszczenia.

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą tradycyjnych mechanicznych głowic termostatycznych nie jest precyzyjne. Ponadto ich obsługa wymaga bezpośredniej styczności z urządzeniem grzewczym - zdalna kontrola pracy instalacji nie jest w tym przypadku możliwa.

Inteligentny system TempCo E3

System TempCo E3 to inteligentny system, który gwarantuje pełny nadzór nad ogrzewaniem w naszym domu z dowolnego miejsca, pozwalając przy tym różnicować poziom temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. System TempCo E3 dedykowany jest, zarówno dla ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, jak i grzejników.

Jedną z podstawowych korzyści wynikających z jego zastosowania jest minimalizacja zużycia energii. System umożliwia utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach, dopasowując wydajność pracy instalacji do panujących w nich warunków.

Poziom ciepła możemy także zmniejszać lub zwiększać w zależności, np. od tego, czy aktualnie przebywamy w domu, czy też poza nim.

Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne - odpowiednia regulacja temperatury pozwala nam uniknąć sytuacji, gdy po dłuższej nieobecności wracamy do wychłodzonego domu i jesteśmy zmuszeni odczekać nawet kilka godzin, zanim wnętrze się nagrzeje.

Wyposażenie systemu Purmo Smart Home

System Purmo Smart Home jest systemem bezprzewodowym i nie wymaga instalacji modułu sterującego w konkretnym miejscu w budynku. Przenośny sterownik zasilany jest z sieci poprzez ładowarkę z wtyczką do gniazdka, przy czym istnieje możliwość jego montażu w puszce podtynkowej na ścianie.

Do wyposażenia jednostki sterującej należy ekran dotykowy, za pomocą którego możemy regulować temperaturę w każdej strefie grzewczej indywidualnie, w zakresie od 5°C do 30°C.

Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej na platformy IOS i Android, bez problemu uzyskamy dostęp do kontrolera z poziomu swojego smartfonu lub tabletu. Oznacza to, że możemy sterować ogrzewaniem w naszym domu niemal z każdego miejsca na świecie i o dowolnej porze.

Niezaprzeczalnym atutem TempCo E3 jest fakt, że daje się zintegrować z różnymi urządzeniami w naszym domu, nie tylko z systemem ogrzewania.

Za pomocą kontrolera możemy również, np. otwierać i zamykać bramę garażową, regulować natężenie światła lampy czy też włączać i wyłączać system nawadniania w ogrodzie.

Purmo Smart Home pozwala zatem na inteligentne i komfortowe sterowanie praktycznie całym domem. Jedna jednostka sterująca znacznie ułatwia czynności związane z obsługą wielu urządzeń, tym bardziej że charakteryzuje się przejrzystym i intuicyjnym interfejsem.

Źródło i zdjęcie: Rettig-Heating

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Kea
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Warto przeczytać
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT