Purmo wchodzi na rynek Smart Home z modułem Touch E3

Rettig Heating, właściciel marki Purmo, największego producenta grzejników na świecie, wprowadził na rynek TempCoE3, nowy produkt z segmentu SMART Home. Prosty w obsłudze system umożliwia użytkownikowi sterowanie nie tylko ogrzewaniem, ale także oświetleniem i zewnętrznymi urządzeniami takimi jak zraszacze czy brama garażowa.

Purmo wchodzi na rynek Smart Home z modułem Touch E3

Rynek Smart Home to przestrzeń dla rozwiązań Purmo

Produkt ten stanowi całkowitą nowość w asortymencie koncernu Rettig ICC, który znany jest przede wszystkim jako producent grzejników płytowych, dekoracyjnych, łazienkowych oraz systemów rurowych i systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego. Decyzja Purmo o wejściu w segment Smart Home nie jest przypadkowa.

Zgodnie z wynikami badań, które zostały przeprowadzone w Polsce przez Purmo, aż 97% respondentów dostrzega ewidentny wzrost zainteresowania tematem inteligentnego domu wśród swoich klientów. Informacje te są o tyle istotne, że grupą badaną byli instalatorzy, czyli osoby związane bezpośrednio z rynkiem i odpowiadające na jego potrzeby.

- "Szacuje się, że rynek inteligentnych rozwiązań dla domów wart jest blisko 30 mld dolarów, a wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych 4 lat wzrośnie on dwukrotnie. Jednocześnie klienci coraz częściej szukają ekosystemu współpracujących ze sobą rozwiązań pochodzących od jednego producenta, bo mnogość technologicznych standardów sprawia, że urządzenia od różnych dostawców czasem zwyczajnie ze sobą nie współpracują. Chcemy tę sytuację wykorzystać. Nasz system Smart Home bezproblemowo współpracuje z innymi rozwiązaniami Purmo, co wpływa na bezawaryjność układu sterowania ciepłem. Dodatkowo produkt ten był wcześniej testowany na rynkach zachodnich, co pozwoliło nam wyeliminować wszelkie błędy powstałe na etapie projektowania" - tłumaczy Marcin Kotarski z Purmo.

System Smart Home dla optymalizacji zużycia ciepła i energii elektrycznej

Purmo w swoim nowym projekcie postawiło przede wszystkim na prostotę i wszechstronność obsługi przy jednoczesnej możliwości wdrożenia systemu zarówno w inwestycjach na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Sercem systemu jest centralny moduł z opcją łączności bezprzewodowej Wi-Fi - Touch E3. Ten niezwykle zaawansowany technologicznie system bez problemu radzi sobie zarówno z obwodami elektrycznymi, jak i hydraulicznymi. Ta elastyczność umożliwia nie tylko sterowanie komfortem cieplnym w każdym pomieszczeniu, poprzez użycie sterowników dla ogrzewania, bądź klimatyzacji, ale także urządzeniami zewnętrznymi.

- "System TempCo E3 rozwija idee inteligentnego sterowania komfortem cieplnym o kolejny element - możliwość kontrolowania urządzeń elektrycznych takich jak np. oświetlenie tarasu, zraszacze w ogrodzie, otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej lub garażowej oraz wiele innych. Możliwości personalizacji są niemal nieograniczone i jedynie wyobraźnia, czy też zakres potrzeb klienta definiuje, czym i jak chce sterować" - zwraca uwagę Marcin Kotarski.

Systemem można sterować na odległość wykorzystując witrynę WWW i/lub aplikację na smartfona i tablety - CleverTouch Gen.2. Obsługa programu jest banalnie prosta i dostosowana do interfejsów dotykowych, dzięki czemu użytkownik nie musi się martwić, że przypadkowo uruchomi coś, co nie jest mu w danej chwili potrzebne.

- "Rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy nie ma nas w domu a potrzebujemy np. otworzyć bramę dla kuriera, podlać trawnik, zgasić światło w kuchni, bo zapomnieliśmy tego zrobić przed wyjściem z domu lub ogrzać podłogę przed naszym powrotem. Idealnie wpisuje się to w koncepcję rozwiązań instalacyjnych wysokiej klasy, które oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji, oferują dodatkowe korzyści, dostosowane do potrzeb klienta korzystającego z nowych technologii" - tłumaczy specjalista z Purmo.

Z badań Purmo wynika, że zaledwie 4% respondentów nie dostrzega rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania instalacyjne wysokiej jakości. Pozostałe 96% jest zgodne - Polacy poszukują produktów wyższej klasy i cena nie stanowi już najważniejszego argumentu przy zakupie.

źródło i zdjęcia: Rettig Heating

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Kea
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT