Futurystyczne szkoły z grzejnikami kolumnowymi Purmo Delta

Jak mogłyby wyglądać futurystyczne szkoły w Polsce? Z pewnością byłyby wyposażone w grzejniki kolumnowe Purmo Delta, które powstały z zamiłowania marki do nowoczesnych technologii i pięknego designu. Poza tym zapewniłyby bezpieczeństwo alergikom, ponieważ z łatwością można utrzymać je w nieskazitelnej czystości.

Futurystyczne szkoły z grzejnikami kolumnowymi Purmo Delta

Futuryzm w ogrzewnictwie

Grzejniki spawane wiązką lasera to nie pomysł zaczerpnięty z Solaris Lema ani ze scenariusza filmu science fiction, lecz najnowocześniejsza w skali światowej technologia, którą stosuje się podczas produkcji grzejników Delta marki Purmo. Spoina powstała w wyniku laserowego łączenia stali jest minimalnych rozmiarów oraz eliminuje potencjalne miejsca powstawania korozji. Trwałość oraz wysoki standard wykonania grzejników Delta, przy użyciu najnowszych technologii XXI wieku, zostały potwierdzane certyfikatami jakości wydanymi przez niezależne Ośrodki Standaryzacji (ISO 9001/ISO 14001).

Grzejniki kolumnowe Delta swoją nazwę zawdzięczają szczególnemu profilowaniu kolumn zewnętrznych, kształtem przypominających literę D. Ich charakterystyczny wygląd sprawia, że mają większą powierzchnię grzewczą w stosunku do wymienników ciepła o tych samych kolumnach w klasycznej, okrągłej formie.

Grzejnik Purmo - połączenie tradycji z nowoczesnością

W efekcie precyzyjnego projektu konstrukcyjnego, elegancki grzejnik Delta Laserline z łatwością można utrzymać w czystości. Dzięki swojej budowie oraz odstępom między kolumnami zewnętrznymi model ten czyści się bez najmniejszego problemu. Delta Laserline posiada certyfikat higieniczny wydany przez Uniwersytet w Kilonii, który potwierdza, że model ten jest rekomendowany do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa zdrowia tj.: przychodnie, szpitale, przedszkola czy szkoły.

W designie tego modelu wyraźnie widać połączenie piękna tradycji z subtelnością nowoczesnego wzornictwa. Kształtem przypomina klasyczny grzejnik "żeberkowy", dzięki czemu idealnie wpisuje się w estetykę aranżowanej przestrzeni.

Co ważne Delta Laserline jest dostępny w 26 standardowych wysokościach, a dodatkowo na życzenie może być wykonany w rozmiarze między 300 i 3000 mm z dokładnością do milimetra.

Delta Laserline jest dostępny również w wersji Delta Laserline Ventil. Modele produkowane są w tych samych wielkościach i typach tj. od 2 do 6 kolumn, w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Różnica między nimi polega na fabrycznym wyposażeniem modelu Delta Laserline Ventil we wkładkę zaworową z nastawą wstępną oraz sposobami podłączenia. Delta Laserline Ventil, dzięki dolnemu podłączeniu może być montowany w nowym budownictwie, gdzie zwraca się uwagę, aby instalacja była niewidoczna. Natomiast, grzejnikiem Delta Laserline z powodzeniem można zastąpić stary wymiennik ciepła, korzystając z dostępnej pionowej instalacji z gałązkami.
Scenarzyści najnowszej, VII części Gwiezdnych Wojen z pewnością mogliby skorzystać z pomysłowości konstruktorów grzejników marki Purmo, którzy podobnie jak futuryści "patrzą w przyszłość", aby czerpać inspiracje. Grzejniki kolumnowe linii Delta to połączenie najnowszych technologii z futurystycznymi marzeniami o przyszłości. Są doskonałym rozwiązaniem grzewczym tak w miejscach publicznych o podwyższonych standardach zdrowia, jak i w prywatnych mieszkaniach, gdzie piękne wzornictwo idzie w parze z funkcjonalnością.

źródło i zdjęcie: Purmo

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT