Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch w Polsce odznaczona Orderem Zasługi RFN

Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce została odznaczona Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, który jest najwyższym niemieckim odznaczeniem przyznawanym cudzoziemcom. Order został przyznany w uznaniu zasług za dotychczasowe działania na rzecz budowania relacji polsko-niemieckich przez prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, a aktu dekoracji dokonał wczoraj ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel.

Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch w Polsce odznaczona Orderem Zasługi RFN

Podczas laudacji ambasador RFN podkreślił zasługi Krystyny Boczkowskiej. Z Pani osobą wiąże się historia wszechstronnego i pełnego sukcesów zaangażowania na rzecz rozwoju stosunków polsko-niemieckich. Od ponad 12 lat sprawuje Pani funkcję Prezesa Zarządu spółki Robert Bosch Polska, a wyniki Pani pracy to pasmo imponujących sukcesów. Bosch Polska jest bez wątpienia symbolem, z którego nie tylko Pani, ale także my wszyscy możemy być dumni, powiedział Rolf Nikel. Ambasador RFN zwrócił również uwagę na wszechstronną działalność społeczną Krystyny Boczkowskiej, w tym propagowanie kształcenia zawodowego oraz wspieranie kobiet w świecie biznesu.

Jestem bardzo poruszona otrzymaniem tego nadzwyczajnego wyróżnienia. Budowanie od ponad 25 lat sukcesu Boscha w Polsce to jednocześnie wspieranie polskiej gospodarki nowymi miejscami pracy, licznymi inwestycjami oraz technologicznym know-how, powiedziała podczas uroczystości Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch w Polsce.

Lata doświadczeń w pracy z kolegami z Niemiec pokazały, iż łączenie naszych najlepszych i wzajemnie uzupełniających się kompetencji prowadzi do ekonomicznego sukcesu obu stron: polskiej i niemieckiej i że warto wspierać nasze gospodarcze relacje, gdyż stanowią one solidną bazę do budowania silnej polskiej gospodarki, dodała Krystyna Boczkowska.

Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec (Verdienstorden der Bundesrepublik Deutschland) jest jedynym odznaczeniem niemieckim nadawanym przez władze federalne cudzoziemcom. Przyznawany jest od 1951 r. za zasługi cywilne i do tej pory otrzymało go na całym świecie 240 tysięcy osób.

Krystyna Boczkowska od ponad 25 lat współtworzy sukces Bosch w Polsce. Współpracę z firmą rozpoczęła w styczniu 1992 r. jako jeden z pierwszych pracowników nowej organizacji, a jej zadaniem było zbudowanie od podstaw polskiego oddziału firmy Robert Bosch. Od 1 marca 2006 r. jest Prezesem Zarządu firmy, a także jest reprezentantką Grupy Bosch w Polsce.

Krystyna Boczkowska należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w Polsce, wielokrotnie była nagradzana m.in. tytułami Kobieta Roku, Manager Roku czy osoby zasłużonej dla rozwoju rynku motoryzacyjnego w Polsce. Aktywnie angażuje się nie tylko w działalność biznesową, ale też wspiera szereg inicjatyw społecznych, związanych z realizacją misji społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Bosch. Ponadto Krystyna Boczkowska aktywnie działa w wielu organizacjach zrzeszających pracodawców. Należą do nich Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, w której przez 3 kolejne kadencje, do roku 2016, pełniła funkcję Wiceprezydenta Zarządu. Od 2014 r. zasiada w Zarządzie Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych funkcjonującego w ramach Konfederacji Lewiatan.

Do najważniejszych podejmowanych przez Krystynę Boczkowską tematów społecznych należy poprawa poziomu edukacji technicznej i promowanie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego w Polsce, które są podstawą rozwoju nowoczesnej gospodarki. Aktywnie wspiera również ideę różnorodności i rozwoju kobiet w polskim biznesie. Od 8 lat działa w Kongresie Kobiet, gdzie jest członkinią Rady Programowej. Jest współautorką książki "Jak zwyciężać i zmieniać świat", wydanej przez Klub Liderek Biznesu.

Krystyna Boczkowska ukończyła Wydział Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej a także podyplomowe studia handlu zagranicznego na SGH oraz studia MBA Executive Studies in Finance.

źródło i zdjęcie: Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Robert Bosch Sp. z o.o.|Kotły
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT