Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress Centre

Centrum kongresowe ICE Kraków Congress Centre zostało zaprojektowane z uwzględnieniem najwyższych standardów funkcjonalnych i akustycznych. Ze względu na szeroka gamę wydarzeń jakie odbywają się na terenie obiektu, począwszy od koncertów do wielkich międzynarodowych konferencji, bezpieczeństwo ludzi i zasobów jest priorytetem. Odpowiedzią na wymienione potrzeby jest zaprojektowane i zrealizowane kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie Bosch Security Systems, które zapewnia spójne i efektywne zarządzanie obiektem przez służby ochrony i utrzymania.

Systemy zabezpieczeń Bosch w ICE Kraków Congress Centre

ICE Kraków Congress Centre to nowoczesne, światowej klasy centrum koncertowo-kongresowe. W obiekcie usytuowanym w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Polski - na wprost Zamku Wawelskiego, znajdują się trzy główne sale mieszczące 1915, 600 i 300 osób i zespół sal konferencyjnych o powierzchni 550 m2 wyposażony w system mobilnych ścian, które pozwalają na dowolną aranżację przestrzeni. Obiekt posiada trzypoziomowe przeszklone foyer z widokiem na zakole Wisły, Wawel oraz krakowskie Podgórze. 

W odpowiedzi na wysokie wymagania stawiane przed dostawcą systemów zabezpieczeń, Bosch dostarczył do ICE Kraków Congress Centre systemy sygnalizacji pożaru, systemy nagłośnieniowe i dźwiękowe systemy ostrzegawcze, systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy konferencyjne.

Rozwiązania Bosch stanowią istotny element Centrum Kongresowego ICE Kraków Congress Centre. Za detekcję pożaru odpowiada modułowa centrala Bosch FPA w konfiguracji rozproszonej wyposażona w punktowe i liniowe detektory dymu i temperatury. W pomieszczeniach reprezentacyjnych zostały zainstalowane płaskie czujki dekoracyjne zlicowane z powierzchnią sufitu. W sumie do obiektu Bosch dostarczył prawie 2000 czujek pożarowych.

W ICE Kraków Congress Centre zastosowano system nagłośnieniowy DSO Bosch Praesideo także w konfiguracji rozproszonej. Perfekcyjną jakość dźwięku zapewniają głośniki Bosch, w tym zaawansowane głośniki hemisferyczne w foyer i sali audytoryjnej oraz teatralnej.

Nadzór wizyjny w obiekcie oparty jest na systemie zarządzania i rejestracji Bosch Video Management oraz kombinacji kamer. Część kamer to nowoczesne kamery panoramiczne 12-megapikselowe z obiektywami typy rybie oko.

System sygnalizacji włamania i napadu w ICE Kraków Congress Centre bazuje na centrali Bosch MAP z wydajnymi detektorami sufitowymi i dualnymi. Dostęp do wskazanych pomieszczeń zarządzany jest za pomocą systemu KD firmy Bosch opartego o kontrolery IP serii AMC.

Bosch Building Integration System (BIS) odpowiada za integrację systemów z pomocą jednej stacji operatorskiej, wiążąc zdarzenia i umożliwiając wspólne i efektywne zarządzanie bezpieczeństwem w obiekcie.

Istotne znaczenie w codziennej pracy ICE Kraków Congress Centre mają zaawansowane systemy konferencyjne Bosch takie jak system tłumaczeń symultanicznych Integrus czy system dyskusyjny DCN.

źródło i zdjęcie: Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT