Grupa Bosch zwiększa obroty i dochody. Udany rok finansowy 2017

Bosch osiągnął w roku 2017 znaczący wzrost obrotów na poziomie 6,7%. Według wstępnych danych, w minionym roku koncern Bosch wygenerował obrót w wysokości ok. 78 mld EUR. Z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut obroty wzrosły o 8,3%. Negatywne efekty kursów wymiany walut wyniosły 2017 r.  ok. 1,2 mld EUR.

Grupa Bosch zwiększa obroty i dochody. Udany rok finansowy 2017

Wzrost okazał się wyższy od przewidywań, poprawiły się także dochody. W 2017 roku osiągnęliśmy najwyższe obroty w historii przedsiębiorstwa, powiedział dr Volkmar Denner, prezes zarządu spółki Robert Bosch GmbH, podczas prezentacji wstępnych wyników Grupy Bosch. Dzięki innowacyjności i strategii opartej na integracji z internetem, przedsiębiorstwo pozostaje na ścieżce wzrostu. Wcześnie doceniliśmy potencjał integracji z internetem i teraz zmieniamy go w biznesowy sukces, dodał V. Denner. Operacyjny EBIT (dochód przed odliczeniem podatków i odsetek) wzrósł w 2017 roku do ok. 5,3 mld EUR i wynosił 6,8%.

Dzięki sukcesom podstawowej działalności Bosch może finansować transformację, która pozwoli mu się stać wiodącym dostawcą rozwiązań w obszarze Internetu rzeczy (IoT) oraz mobilności, wyjaśnił prof. dr Stefan Asenkerschbaumer, dyrektor ds. finansowych i zastępca prezesa zarządu Grupy Bosch. W nadchodzącym czasie przedsiębiorstwo dostrzega liczne szanse związane z integracją w sieci, również w innych obszarach, takich jak fabryki, budynki i miasta, a także z transformacją mobilności.

Działalność Grupy Bosch w 2017 roku w poszczególnych sektorach

Wszystkie sektory Grupy Bosch przyczyniły się do osiągnięcia pozytywnego wyniku w roku 2017. Według wstępnych danych, w sektorze Mobility Solutions obroty w wzrosły o 7,8%, do 47,4 mld EUR - przekraczając tym samym trzykrotnie wzrost światowej produkcji samochodów. Z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut wzrost wyniósł 9,2%. Główną siłą napędową okazał się duży popyt na układy wtryskowe do silników Diesla, szczególnie w przypadku samochodów użytkowych, układy wtrysku benzyny oraz układy wspomagające i systemy Infotainment. W sektorze Consumer Goods spółki BSH Hausgeräte GmbH i Bosch Power Tools osiągnęły wzrost obrotów w wysokości 4,5%, do 18,5 mld EUR.

Z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut obroty wzrosły nawet o 6,7%. Szczególnie dobrze rozwijała się spółka BSH Hausgeräte, która obchodziła w tym roku jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Sektor Industrial Technology odnotował silny wzrost w wysokości 7,7%, do 6,7 mld EUR. Z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut odpowiada to wzrostowi w wysokości 8,5%. Główny udział we wzroście miał dział branżowy Drive and Control Technology. Sektor Energy and Building Technology osiągnął obroty w wysokości 5,4 mld EUR - co oznacza wzrost o 3,1%, a z pominięciem efektu różnic kursów wymiany walut o 4,8%. Działy Thermotechnology i Security Systems przedstawiły w 2017 roku zintegrowane rozwiązania w segmentach ogrzewania i klimatyzacji oraz inteligentnej technologii
w segmentach bezpieczeństwa i automatyzacji budynków.

  • Obroty wzrosły do poziomu 78 mld EUR
  • EBIT operacyjny wzrósł do 5,3 mld EUR
  • Sektor Mobility Solutions odnotowuje szybszy wzrost niż światowa produkcja samochodów
  • 500 pracowników nowej jednostki związanej z Przemysłem 4.0
  • Liczne rozwiązania dla inteligentnego rolnictwa oraz inteligentnych miast
  • Prezes Grupy Bosch dr Volkmar Denner: Wcześnie doceniliśmy potencjał integracji
  • z internetem i teraz zmieniamy go w biznesowy sukces.

źródło i zdjęcie: Bosch

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT