OSRAM umacnia biznes systemów cyfrowych

Firma OSRAM niedawno przejęła zależną od koncernu Trilux spółkę BAG electronics, by jeszcze bardziej wzmacniać swoje kompetencje w dziedzinie systemów sterowania oświetleniem. To kolejny krok spółki na drodze do przekształcenia jej w firmę innowacyjnych technologii.

OSRAM umacnia biznes systemów cyfrowych

BAG specjalizuje się w produkcji systemów oświetlenia LED, tworzy także innowacyjne sterowniki do tzw. oświetlenia HCL (Human Centric Lighting), skoncentrowanego na człowieku. Ten typ biologicznie skutecznego światła może dokonać naturalnego postępu w obszarze oświetlenia dziennego dla biur i budynków przemysłowych, tworząc zrównoważone i motywujące warunki korzystne dla pracowników.

Firma z siedzibą w Arnsbergu w Nadrenii Północnej-Westfalii poprzednio wchodziła w skład koncernu Trilux. Na mocy wspólnych ustaleń, po przejęciu 380 pracowników, BAG przeszło do spółki OSRAM. Jednocześnie strony uzgodniły warunki strategicznej, pięcioletniej umowy m.in. na dostawy komponentów z OSRAM do firmy Trilux, które będą wykorzystywane w produktach oświetleniowych, a także minimalną wielkość sprzedaży. W 2017 roku spółka BAG osiągnęła przychody w wysokości około 50 milionów euro.

Strony postanowiły nie ujawniać szczegółów finansowych dotyczących transakcji, a samo przejęcie muszą jeszcze zatwierdzić właściwe organy ochrony konkurencji.

Ta transakcja uzupełnia nasze portfolio stateczników elektronicznych przeznaczonych do najnowocześniejszych technologii oświetleniowych, powiedział Wilhelm Nehring, dyrektor generalny działu biznesowego ds. systemów cyfrowych (Digital Systems) w firmie OSRAM. BAG zatrudnia około 380 osób, przy czym 40 z nich pracuje w Niemczech. Oprócz sieci sprzedaży w Niemczech, firma posiada swoje zakłady produkcyjne na Filipinach.

Przejęcie BAG electronics nie tylko rozszerza portfolio biznesu systemów cyfrowych (Digital Systems - DS), lecz także zwiększa możliwości sprzedaży i dystrybucji zarówno w Niemczech, jak i Azji. Oprócz tego zakłady produkcyjne na Filipinach dodatkowo stworzą sprzyjające warunki do zaznaczenia obecności w Azji.

źródło i zdjęcie: OSRAM

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT