Inteligentne budynki a światło

Firma Osram zorganizowała kolejne spotkanie producentów rozwiązań oświetleniowych. Tym razem eksperci marki przybliżyli uczestnikom innowacyjne aplikacje umożliwiające tworzenie projektów, wykorzystywanych w inteligentnych budynkach. Spotkanie miało charakter międzynarodowy, a do udziału zostali zaproszeni producenci oświetlenia m.in. z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski.

Inteligentne budynki a światło

Celem wydarzenia było przybliżenie uczestnikom najnowszych aplikacji dla inteligentnych rozwiązań, a także podzielenie się wiedzą, jak skutecznie wykorzystywać innowacyjne technologie w systemach oświetleniowych.

Chcąc budować przewagę konkurencyjną, producenci muszą znaleźć najlepsze połączenie między tradycyjnym a nowoczesnym modelem biznesu oświetleniowego, muszą umieć wykorzystywać aktualne trendy oraz przewidywać oczekiwania rynkowe, mówił podczas otwarcia konferencji Sebastian Ostrowski, Prezes OSRAM Polska i Dyrektor Sprzedaży działu Digital Systems na Europę Wschodnią.

Globalne trendy napędzają potrzebę tworzenia coraz bardziej inteligentnych budynków. W ich automatyzacji kluczową rolę odgrywają zaawansowane systemy sterowania oświetleniem - podążające za użytkownikiem, budujące nastrój i atmosferę, zapewniające bezpieczeństwo, tworzące przyjemne środowisko i idealne warunki do pracy. Za pomocą inteligentnego oprogramowania i urządzeń można nie tylko znacznie zwiększyć komfort w budynkach, lecz przede wszystkim zmniejszyć koszty energii i uprościć proces certyfikacji efektywności budynku. Naszą ambicją, jako firmy oświetleniowej, jest pomaganie klientom w kreowaniu cyfrowej przyszłości. Mam nadzieję, że wspólnie wykorzystamy nowe możliwości, które się pojawiają, mówił podczas swojego wystąpienia Aninda Dasgupta, Dyrektor Marketingu i Strategii w dziale Digital Systems firmy OSRAM.

Iro Papachristou z działu ds. Rozwoju i Zarządzania produktami IoT firmy OSRAM przybliżyła uczestnikom działanie systemu ENCELIUM i jego kluczowe funkcje, pozwalające na optymalizację i dostosowanie oświetlenia do wymagań budynku i poszczególnych przestrzeni.

Uczestnicy spotkania mogli także wziąć udział w kilku blokach szkoleniowych, dotyczących najnowszych aplikacji oświetleniowych, prowadzonych przez niemiecki i polski zespół ekspertów OSRAM. Była również możliwość bliższego poznania produktów marki OSRAM dzięki ekspozycjom prezentującym innowacyjne rozwiązania.

Cieszy nas tak liczna obecność gości na dzisiejszym spotkaniu. To dowód, że producenci chcą wykorzystywać najnowsze trendy i wdrażać innowacyjne systemy. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z naszymi partnerami będziemy aktywnie wykraczać poza ramy tradycyjnych rozwiązań, pełniąc znaczącą rolę w rozwoju inteligentnych miast i budynków, podsumował wydarzenie Sebastian Ostrowski.

źródło i zdjęcie: OSRAM

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT