OSRAM debiutuje na giełdzie w Niemczech

5 lipca 2013 r., firma OSRAM Licht AG została oficjalnie wydzielona z grupy Siemens i stała się niezależną spółką. Dzięki temu największy na świecie producent oświetlenia działający wyłącznie w tej branży zadebiutował na giełdzie w Niemczech.

OSRAM debiutuje na giełdzie w Niemczech

Wydzielenie firmy nastąpiło na podstawie umowy o wyłączeniu i akwizycji podpisanej 28 listopada 2012 r. i zatwierdzonej przez walne zgromadzenia obu spółek (firmy Siemens w dniu 23 stycznia 2013 r. oraz firmy OSRAM Licht AG w dniu 21 stycznia 2013 r.).

5 lipca 2013 r.,wszystkie akcje OSRAM Licht AG zostały dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym na Giełdach Papierów Wartościowych we Frankfurcie i Monachium, a także w segmencie "Prime Standard" giełdy we Frankfurcie.

Obrót akcjami spółki rozpoczął się 8 lipca 2013 r., pod symbolem "OSR" (WKN: LED400; ISIN: DE000LED4000). Cały kapitał akcyjny firmy został podzielony na więcej niż 100 milionów akcji.

Ponad 80 proc. akcji zostanie przydzielonych obecnym akcjonariuszom Siemensa w stosunku 10:1; co oznacza, że na każdych dziesięć akcji Siemensa akcjonariusz otrzyma jedną nową akcję firmy OSRAM.

Jako ekspert w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań oświetleniowych OSRAM oferuje całe spektrum produktów: od chipów LED przez źródła światła i gotowe oprawy, aż po wszelkiego rodzaju złożone rozwiązania oświetleniowe. Ponad 70 proc. całkowitego ubiegłorocznego przychodu przedsiębiorstwa pochodziło ze sprzedaży produktów ekologicznych.

Niemiecki producent nieustannie rozwija ofertę energooszczędnych rozwiązań oraz angażuje się w projekty promujące działania przyjazne naturze na całym świecie. Rozwiązania oświetleniowe oparte na technologii LED stanowią obecnie ponad 25 procent całego przychodu spółki.

źródło: materiały prasowe OSRAM

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT