Systemy kominowe Wadex w przemyśle i budownictwie mieszkaniowym

Odprowadzanie spalin z urządzeń grzewczych oraz doprowadzanie powietrza do spalania jest na równi ważne z doborem samej jednostki grzewczej. Błędny dobór parametrów systemu, niewłaściwy montaż przewodów spalinowych i wentylacyjnych mogą mieć poważne konsekwencje dla przebywających wewnątrz pomieszczeń osób. Systemy kominowe oferowane przez firmę Wadex nie tylko minimalizują ryzyko wynikające z niewłaściwego dobrania poszczególnych elementów, ale także zapewniają łatwy i szybki montaż całej instalacji.

Systemy kominowe Wadex w przemyśle i budownictwie mieszkaniowym

Zalety stalowych systemów kominowych to przede wszystkim prostota konstrukcji i kompatybilność poszczególnych elementów. Takie kominy są również lżejsze a więc tańsze w transporcie i montażu, a wykonanie ze stali nierdzewnej jest gwarancją ich odporność na czynniki atmosferyczne oraz destrukcyjne działanie spalin.

Stalowe systemy odprowadzania spalin – w zgodzie z ekologią

PPH Wadex SA to jeden z wiodących polskich producentów stalowych systemów odprowadzania spalin. Kilkanaście rodzajów systemów oraz bogaty wybór akcesoriów (kolana skrętne i stałe, rury, trójniki, radiatory, oszewki) sprawiają, że oferowane rozwiązania sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i w instalacjach przemysłowych. Wszystkie wyroby, oferowane przez przedsiębiorstwo na rynku europejskim, posiadają stosowne certyfikaty.

Struktura sprzedaży przedsiębiorstwa wyraźnie odzwierciedla aktualne trendy na europejskim rynku urządzeń grzewczych, które to w znacznej mierze stymulowane są przez wymogi ochrony środowiska naturalnego.

System kominowy do kotłów niskotemperaturowych i kondensacyjnych

Czołowe miejsce w sprzedaży przedsiębiorstwa zajmuje system kominowy do niskotemperaturowych kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych, oferowany pod nazwą TURBO. System zapewnia wiele możliwych konfiguracji - od najbardziej poszukiwanych systemów rozdzielczych dla indywidualnych projektów poprzez koncentryczne, kaskadowe i zbiorcze typu LAS. Bardzo często stosowana jest konfiguracja, będąca kombinacją systemów – rozdzielczego , koncentrycznego jak też izolowanego.

Elementy do budowy czopuchów

Asortymentem wykazującym w ostatnim okresie niezwykle dynamiczny wzrost sprzedaży są elementy wykonane ze stali czarnej o symbolu DC 01 i grubości zastosowanego materiału 2 mm, przeznaczone do budowy przyłączy (czopuchów). Zalecane są one do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe, pracujących w trybie suchym. Rury czarne, oferowane przez Wadex pod symbolem WK mogą być zastosowane jako przyłącza do kotłów odprowadzających spaliny, których temperatura może krótkotrwale dochodzić do 1000°C. Elementy systemu nie mogą stanowić samodzielnego komina, a maksymalna temperatura pracy ciągłej to 600°C. Elementy systemu są spawane plazmowo i pokryte bezwonną, żaroodporną farbą w kolorze czarnym lub szarym.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stornie: www.wadex.pl

źródło i zdjęcia: PPH WADEX S.A.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT