Flop System oferuje klimatyzator przenośny BryzaCOOL

Klimatyzator przenośny BryzaCOOL odbiera ciepło z otoczenia przez odparowanie wody (chłodzenie adiabatyczne - wyparne). Proces ten zachodzi najlepiej tam, gdzie powietrze jest suche lub średnio wilgotne i może wchłonąć rozpyloną przez wentylator (schładzacz) wodę. Wydmuchiwana przez klimatyzator przenośny "mgła wodna" po zetknięciu z gorącym powietrzem otoczenia zamienia się w parę kosztem temperatury powietrza w otoczeniu - powoduje to jego natychmiastowe schłodzenie.

Flop System oferuje klimatyzator przenośny BryzaCOOL

Woda, aby odparować potrzebuje ciepła z powietrza. Pobierając je obniża temperaturę otoczenia. Im powietrze suchsze, tym bardziej można obniżyć jego temperaturę. Gdyby do powietrza o temperaturze 30°C i wilgotności 45% wprowadzić rozpyloną wodę, jego temperaturę można teoretycznie ochłodzić do temperatury 21°C, (gdy osiągnie pełne nasycenie wilgocią).

To odparowywana z naszej skóry woda po wyjściu z basenu lub spod prysznica sprawia nam przyjemne uczucie chłodu. W Afryce gdzie wilgotność wynosi około 20% a temperatura 40°C po wyjściu z wody odczuwa się duży chłód. Dzieje się tak, ponieważ przy tego typu warunkach można schłodzić powietrze nawet o 18°C, a już różnica 7°C powoduje bardzo nieprzyjemne uczucie.

Z kolei w klimacie tropikalnym, gdzie wilgotność jest zbliżona do 100% polewanie wodą nie daje efektu, ponieważ powietrze jest bardzo nasycone wilgocią i woda nie odparowuje intensywnie. Pewną ulgę może zapewnić w tym przypadku nawiew powietrza. Trzeba tutaj dodatkowo zwrócić uwagę na fakt, że wymiana ciepła zależy nie tylko od różnicy temperatury, wilgotności powietrza otaczającego, ale także od współczynnika przejmowania ciepła, który z kolei zależy od prędkości powietrza.

Im większa szybkość napływu powietrza na daną powierzchnię (na powierzchnię ciała ludzkiego) tym ilość ciepła oddanego jest większa.

Zalety klimatyzatora przenośnego  BryzaCOOL

 • niedrogi,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • przyjazny dla środowiska,
 • efektywny przy niskiej wilgotności względnej,
 • niski poziom hałasu,
 • nie wymagają skomplikowanego montażu,
 • mobilny.

Sposób doboru klimatyzatorów BryzaCOOL
Wielkość klimatyzatora przenośnego jest zależna od powierzchni obiektu, który ma być schłodzony, dlatego każdy z klimatyzatorów typu BryzaCOOL ma podaną wydajność chłodniczą w przeliczeniu na maksymalną powierzchnię (m2) pomieszczenia.

Jak działają chłodnice ewaporacyjne?

Wentylator przetłacza ciepłe powietrze przez odpowiedni wkład nasączony wodą i wydmuchuje je w kierunku klimatyzowanej przestrzeni. Rozpylone cząsteczki wody odparowując pobierają ciepło z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Wkład urządzenia jest wykonywany z pierwszej jakości papieru pakowego (siarczanowego) charakteryzującego się długotrwałością i wytrzymałością. Typowy wkład może być używane około 5 lat, a częstotliwość jego wymiany zależy od intensywności użytkowania, jak również czystości powietrza w obiekcie klimatyzowanym (ilości kurzu itp.)

Zastosowanie klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzatory  przenośne można stosować wszędzie tam, gdzie praca tradycyjnego systemu klimatyzacji jest niepraktyczna, czyli w obiektach półotwartych i dobrze wentylowanych wymagających szybkiego i często tymczasowego schładzania. Są doskonałe do klimatyzacji wydzielonych miejsc (przestrzeni) w dużych obiektach, w których mogą tworzyć tak zwane "wyspy chłodu".

 • hale sportowe, kluby fitness, korty tenisowe, odkryte pływalnie,
 • namioty wystawowe, halowe, bankietowe, biesiadne, piwne,
 • hale przemysłowe,
 • pomieszczenia inwentarskie,
 • przemysł motoryzacyjny, lotniczy,
 • ogródki piwne,
 • baseny zewnętrzne,
 • magazyny.

Dystrybutorem jest firma FLOP SYSTEM sp. z o.o.

źródło i zdjęcia: Flop System

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT