Certyfikat AMCA dla wentylatorów VTS plenum-fan (plug-fan) i przepustnic powietrza

Wentylatory VTS plenum fan (plug-fan) w wielkościach VS 225-VS 450, które produkowane są w fabryce VTS w Buford (Georgia, USA) otrzymały certyfikat AMCA. Certyfikat ten jest świadectwem przyznanym przez niezależną jednostkę organizacyjną AMCA, potwierdzającym parametry oraz/lub stawiane wymogi względem przedmiotu certyfikacji.

Certyfikat AMCA dla wentylatorów VTS plenum-fan (plug-fan) i przepustnic powietrza

AMCA (Air Movement and Control Association International) to międzynarodowa instytucja non-profit, która zrzesza producentów z branży HVAC na całym świecie. Jej celem jest min.:

  • rozwój i utrzymanie standardowych metod testowania rankingu produktów swoich branżach
  • promowanie dobrych praktyk biznesowych w branżach regulowanych zakresem AMCA International, które są zgodne ze Kodeksu Etyki AMCA
  • wspieranie rozwoju nauki i sztuki inżynierskiej

Standardy AMCA znalazły wielkie uznanie u projektantów i producentów z branży HVAC, w szczególności w USA. Jest to najbardziej rozpoznawalne zrzeszenie branżowe w Stanach Zjednoczonych. Determinuje to  rekomendacje i preferencje amerykańskich projektantów, aby producenci urządzeń prezentowali dane w ujednolicony sposób oraz aby te dane były potwierdzone w badaniach przeprowadzonych zgodnie z jednolitymi standardami AMCA.

Wśród wszystkich standardów AMCA zaprojektowanych dla wentylatorów, zostały wytypowane dwa główne:

  • przedstawienie parametrów punktów pracy wentylatora, czyli powiązanie ze sobą takich parametrów jak: spiętrzenie wentylatora, moc na wale wirnika, sprawność wentylatora z prędkością obrotową wirnika  (AMCA 211)
  • przedstawienie charakterystyki głośności wentylatora (AMCA 311)

AMCA przyznała swój certyfikat również wielopłaszczyznowym przepustnicom powietrza produkowanym przez VTS. Zostały one przebadane w laboratorium AMCA w USA pod kątem oporów przepływu powietrza oraz pod kątem ich szczelności. (AMCA 511).

Tym samym, AMCA opracowała dokładne charakterystyki wielopłaszczyznowych przepustnic powietrza, które są istotne przy stosowaniu precyzyjnego systemu regulacji powietrza i projektowaniu energooszczędnych urządzeń.  Zgodnie z klasyfikacją AMCA 511, przepustnice uzyskały 3-cią klasę szczelności. Uzyskane certyfikaty otwierają urządzeniom VTS drogę do zamieszczania ich w specyfikacjach technicznych projektantów amerykańskich. Certyfikacja AMCA dodatkowo potwierdza wiarygodność parametrów urządzeń VTS. Obok EUROVENT’u certyfikat AMCA wzmacnia konkurencyjność oferty VTS na rynku amerykańskim, ale również w regionie MEA i Indiach.

źródło i zdjęcia: VTS Polska Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT