Komfort pracy, kompaktowe kształty i łatwa instalacja - tylko z Wilo-HiDrainlift & Wilo-HiSewlift

Pod pojęciem ścieków rozumiemy wszelkie rodzaje zanieczyszczonej wody, jaka pojawia się w obrębie gospodarstw domowych i obiektów przemysłowych. Pojęcie to obejmuje również wodę deszczową. Odprowadzanie ścieków jest jednym z najstarszych problemów, z jakim ludzie zmagają się od czasów stworzenia wspólnych osad.

Komfort pracy, kompaktowe kształty i łatwa instalacja - tylko z Wilo-HiDrainlift & Wilo-HiSewlift

Funkcje spełniane dziś przez systemy odprowadzania ścieków, starożytni inżynierowie opierali na regułach grawitacji i mechaniki. Dziś odpowiadając na potrzeby rynku instalacyjnego wprowadzamy nowe, kompaktowe agregaty sygnowane marką Wilo.

Wilo-HiSewlift & Wilo-HiDrainlift

Najnowszą generację urządzeń przeznaczonych do zbierania oraz odprowadzania ścieków podzieliliśmy na dwa typoszeregi względem aplikacji, w których mogą być one stosowane.

Wilo-HiSewlift stosowane jest do instalacji odprowadzania ścieków sanitarnych. Te kompaktowe agregaty wyposażone są w urządzenie do rozdrabniania większych frakcji. Dzięki temu zarówno instalacja jak i agregaty są skutecznie chronione przez zapchaniem. Zgodnie z przepisami i obowiązującymi normami (PN-EN 12050-1) przy zastosowaniu urządzeń bez rozdrabniacza należy stosować rurę o minimalnej średnicy DN80 do odprowadzania ścieków sanitarnych zawierających fekalia. Zastosowanie przepompowni wyposażonej w rozdrabniacz, potocznie nazywany "młynkiem", pozwala na zmniejszenie średnicę rurociągu do DN32! Ten mały, niezawodny agregat posiada wbudowany filtr węglowy chroniący przed wydobywaniem się nieprzyjemnych zapachów. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby maksymalnie ograniczyć wymiary i głośność pracy urządzenia (głośność pracy podczas załączenia poniżej 57 dB).

Wilo-HiSewlift dostępny jest w 3 wariantach montażowych:

  • bezpośrednio za misą ustępową, wykorzystując przyłącze tłoczne DN100 plus dwa dodatkowe przyłącza (np. prysznic, umywalka)
  • bezpośrednio za misą ustępową, wykorzystując przyłącze tłoczne DN100 plus trzy dodatkowe przyłącza (np. prysznic, umywalka, bidet)
  • do montażu na ścianie (szerokości <149 mm) we współpracy ze stelażem podtynkowym

Kompaktowa konstrukcja oraz zmniejszona pojemność zbiornika pozwalają na wkomponowanie się urządzenia w zabudowę łazienki oraz szybkie opróżnianie zbiornika bez konieczności stagnacji ścieków. Dzięki temu można idealnie dopasować agregat to wybranego rodzaju wykończenie łazienki.

Drugim typoszeregiem nowych agregatów jest Wilo-HiDrainlift, polecany do odprowadzania wody z pryszniców, umywalek czy bidetów, w sytuacji kiedy nie jest możliwe grawitacyjne odprowadzenie wody zanieczyszczonej bezpośrednio do kanalizacji zbiorczej. Funkcjonalność oraz zalety tej przepompowni  są zbliżone do opisanego powyżej agregatu Wilo-HiSewlift z tą jednak różnicą, iż urządzenie to nie jest wyposażone w rozdrabniacz, ponieważ przeznaczone jest do przetłaczania wody zanieczyszczonej wolnej od fekaliów. Typoszereg ten został również zaprojektowany ze szczególną uwagą na optymalizację wielkości i konstrukcji, tak aby idealnie wkomponować urządzenie w wystrój toalety. Szczególną zaletą tego małego agregatu jest wyjątkowo ciacha pracy <54dB w wersji HiDrainlift 3-24, pozwalającej na montaż urządzenia np. pod  kabiną prysznicową. Każdy z dostępnych produktów wyposażony jest w filtr z węglem aktywnym oraz zawór zwrotny.

Głównym celem wprowadzenia nowych produktów było stworzenie małych, cichych i designerskich urządzeń pozwalających na szybki montaż oraz bezawaryjną eksploatację w instalacjach domów jedno- czy wielorodzinnych, domkach letniskowych oraz tych instalacji, gdzie odpływ ścieków z miejsca wypływu nie może być realizowany grawitacyjnie.

źródło i zdjęcia: Wilo Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT