Firma Wilo Polska ma nową siedzibę

Firma Wilo Polska - producent pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych ma nową siedzibę. Nowoczesny obiekt biurowo-magazynowy to inwestycja o wartości 20 mln zł.

Firma Wilo Polska ma nową siedzibę

Dokładnie rok temu wmurowaliśmy w Lesznowoli kamień węgielny pod budowę nowej siedziby. Inwestycja została ukończona zgodnie z planem, budynek pachnie jeszcze świeżością. Cieszy moje oko nowoczesna konstrukcja i doskonała funkcjonalność z zapleczem serwisowo-magazynowym. Moje serce zaś cieszy, że to kolejny ważny krok w dynamicznym rozwoju firmy Wilo w Polsce, a także bardzo ważne zobowiązanie na przyszłość. Ta rzeczywistość stała się możliwa dzięki Wam wszystkim - naszym Klientom i partnerom biznesowym - i za to właśnie chcę Wam z tego miejsca bardzo gorąco podziękować! - podsumował podczas uroczystości ukończenie inwestycji Jarosław Stachurski - Prezes Zarządu Wilo Polska.Jan Opländer
członek rodziny założycieli firmy Wilo

Jarosław Stachurski
Prezes Zarządu Wilo Polska

Otwarcie nowej siedziby Wilo odbyło się 20 czerwca 2013 r. w Lesznowoli. W uroczystości udział wzięło ponad 200 gości, w tym Jan Opländer - członek rodziny założycieli firmy Wilo, który ku zaskoczeniu organizatorów i gości przemawiał w języku polskim. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Eric Lachambre - COO Wilo SE oraz reprezentanci władz lokalnych z wójt gminy Lesznowola Marią Jolantą Batycką-Wąsik, licznie zebrani partnerzy biznesowi Wilo Polska, przedstawiciele mediów branżowych oraz pracownicy firmy.

Wyjątkowy charakter uroczystości został podkreślony przez nietypowy toast, wzniesiony kieliszkami szampana, powiązanymi jedną 300-metrową wstążką.  Ten niecodzienny charakter toastu oddał intencję gospodarzy - ideę współpracy "ręka w rękę", docenianą przez firmę Wilo Polska, rezydującą teraz nomen omen przy ul. Jedności 5.

Dla gości przygotowano wiele atrakcji, m.in. specjalny "szyty na miarę" spektakl światła, dźwięku i tańca nowoczesnego z premierowym multimedialnym pokazem wielkoformatowej grafiki w technice mapping 3D (wyświetlanie animacji na trójwymiarowym obiekcie z użyciem efektów specjalnych za pomocą najnowocześniejszych technik grafiki komputerowej) na fasadzie budynku Wilo Polska.


Goście wieczoru mieli możliwość zwiedzenia nowej siedziby Wilo Polska i bezpośredniego poznania poszczególnych zastosowań technicznych i logistycznych, zwłaszcza w części serwisowej. Dzięki przewodnikom Wilo, goście zapoznali się z funkcjonowaniem i przeznaczeniem stacji pomiaru i kontroli pomp czystych, stacji pomiarów i prób pomp zatapialnych, a także podziwiali doskonale wyposażoną salę szkoleń, umożliwiającą ćwiczenia na "pracującej" pompie.

W trakcie budowy nowej siedziby firmy Wilo wykorzystano łącznie 106 000 kg stali, 550 m2 szkła elewacyjnego, 480 m2 okładziny elewacyjnej i ponad 1000 m3 betonu konstrukcyjnego. Wewnątrz budynku zamontowano 26 500 m kabli i przewodów elektrycznych, blisko 10 000 m rozmaitych rurociągów, zamontowano także 74 sztuki pomp decentralnych systemu Geniax produkcji Wilo - najnowocześniejszej technologii pomp montowanych bezpośrednio przy grzejnikach, umożliwiających dostosowanie ilości dostarczanego ciepła do realnych potrzeb użytkownika w danym momencie w danym pomieszczeniu, w wyniku czego możliwa jest oszczędność aż do 20% energii pierwotnej. Jest to pierwszy w Polsce obiekt wyposażony w ten system.

Przed siedzibą Wilo Polska zainstalowano fontannę o okrężnym obiegu wody, element charakterystyczny dla wszystkich budynków Wilo w świecie (fontanna o średnicy 1872 mm dla upamiętnienia roku 1872 - założenia firmy Wilo). Przed budynkiem można także zobaczyć piękną sosnę - symbol akcji ekologicznej Wilo Polska "Prezent dla Ziemi", w ramach której od 2010 r. firma posadziła już blisko 30 000 drzew.

Wilo Polska Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Wilo SE z siedzibą w Dortmundzie, jednego z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, sanitarnych i do zastosowań komunalnych, który działa na rynku od 141 lat. Firma, której historia sięga 5-ciu pokoleń rodziny Opländer, posiada 60 oddziałów w Europie, Azji, Ameryce i Afryce oraz 14 zakładów produkcyjnych w Europie, Azji i Ameryce. Europejskie centra produkcyjne zlokalizowane są w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma zatrudnia ponad 6.200 pracowników na całym świecie.

Firma Wilo Polska Sp. z o.o., będąca synonimem niemieckiej jakości, innowacji i tradycji inżynierskiej potwierdziła swoją pozycję w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce zajmując wielokrotnie wysokie miejsca w różnych rankingach biznesowych. Została doceniona m.in. w rankingu Diamenty Forbesa 2011 oraz 2012, plasując się na najwyższej pozycji wśród firm ze swojej branży.

Nowa siedziba Wilo Polska - informacje o budynku

Głównym inwestorem budynku biurowo-magazynowego jest Jan Opländer - członek rodziny założycieli firmy Wilo. Cały teren zajmuje powierzchnię 7 394 m². Powierzchnia użytkowa części biurowej to 1500 m². Powierzchnia serwisowo-magazynowa to kolejne 1500 m².

Obecnie w firmie pracuje prawie 70 osób. Część biurowa daje możliwość nadbudowy o 1 kondygnację, co uwzględnia dalszy dynamiczny rozwój firmy. W 2012 r. obroty Wilo Polska wyniosła 112 milionów złotych.

Część serwisowa składa się z 4 modułów: warsztat napraw małych pomp, specjalistycznej stacji naprawy i pomiaru pomp czystych, magazynu części zamiennych, stacji napraw, prób i pomiarów pomp zatapialnych. Dodatkowo część serwisowa wyposażona jest w suwnicę, która umożliwia transport ciężkich pomp i wspomaga obsługę stacji prób oraz 2 stoły pantografowe o udźwigu 2000 kg każdy, które ułatwiają naprawę szczególnie ciężkich urządzeń.  Dodatkowo Serwis wyposażony jest w urządzenia do mycia, piaskowania i specjalistyczną lakiernię.

Specjalistyczna stacja pomiaru i kontroli pomp czystych, złożona jest ze zbiornika o pojemności 12m³, który umożliwia optymalny przepływ do testowania pracy podłączanych do niego pomp i zestawów pompowych oraz z pionowej cylindrycznej nadbudowy zbiornika o średnicy DN600, która umożliwia symulację pracy pompy głębinowej, znajdującej się w odwiercie.

W magazynie serwisowym - strefie buforowej między stacjami prób wody czystej i pomp zatapialnych znajduje się magazyn części serwisowych o wysokości 8,7 m i złożony z ponad 1000 półek.

W stacji prób i pomiarów pomp zatapialnych serwisowane są pompy ściekowe o mocy, która dochodzi nawet do 55 kW.  Głównym elementem tej stacji prób jest zbiornik podziemny o głębokości 5 m i pojemności 74 m³.

W ramach rozwiązań przyjaznych środowisku, do podlewania zieleni Wilo Polska wyposażyła obiekt w urządzenie Wilo-RainSystem AF 150, które pozwala na wykorzystanie do podlewania wody deszczowej. Dla celów PPOŻ obiekt posiada instalację hydrantową wyposażoną w pompy normowe własnej produkcji. Te dwa systemy zaopatrywane są w wodę z dwóch niezależnych zbiorników, o pojemności 40 m³ każdy. Jeden będący magazynem wody do celów przeciwpożarowych, drugi - ma za cel gromadzić wodę deszczową, wykorzystywaną do zraszania.

Celem uniezależnienia się od ewentualnych braków w dostawie energii sieciowej obiekt wyposażony jest w zewnętrzny agregat prądotwórczy o mocy 146 kW ze zbiornikami paliwa o pojemności 500 litrów.

Hala magazynowa budynku mierzy w najwyższym punkcie 14 m, ma powierzchnię prawie 1000 m² i mieści w sobie ponad 1000 miejsc paletowych.

Doskonale wyposażona sala szkoleń praktycznych w budynku biurowym umożliwia specjalistyczne instruktaże z technik działania i funkcjonalności urządzeń Wilo, zarówno dla pracowników firmy, jak i serwisantów, projektantów, instalatorów czy studentów. Liczne modele funkcyjne symulują działanie pomp w warunkach rzeczywistych i są szczególnie pomoce w przekazywaniu wiedzy o montażu, regulacji i monitorowaniu parametrów pracy urządzeń i całych instalacji.

źródło i zdjęcia: Wilo Polska Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT