Wilo-DrainLift Con - prawidłowe odprowadzanie kondensatu

Agregat Wilo-DrainLift Con jest niezbędny w sytuacji wytrącania kondensatu, gdy urządzenia grzewcze, chłodnicze bądź klimatyzacyjne usytuowane są poniżej poziomu spiętrzania, a kondensat nie może być odprowadzany z naturalnym spadkiem do kanalizacji. Urządzenie wykonane jest z odpornego tworzywa, co umożliwia przetłaczanie kondensatu o pH nie mniejszym niż 2,4 przy temperaturze 50°C maksymalnie.

Wilo-DrainLift Con - prawidłowe odprowadzanie kondensatu

Komfort pracy, kompaktowe kształty i łatwa instalacja Wilo-DrainLift Con - urządzenie do odprowadzania kondensatu

Wilo-DrainLift Con - charakterystyka pracySkropliny mogą mieć właściwości agresywne (niski odczyn pH). Powodować to może korozję elementów instalacji, co osłabi jej konstrukcję. Skropliny powinny być zatem odprowadzane do kanalizacji bądź wcześniej neutralizowane.

Czym jest pompa Wilo-DrainLift Con?

Przede wszystkim to bardzo proste w obsłudze i sposobie pracy automatyczne urządzenie do przetłaczania kondensatu/skroplin, które powstają przy pracy takich urządzeniach jak: kotły kondensacyjne, urządzenia klimatyzacyjne, lodówki, zamrażarki, chłodziarki, czy parowniki.

Kompaktowa budowa

Agregat Wilo-DrainLift Con jest gotowym do podłączenia urządzeniem do odprowadzania kondensatu ze zintegrowanym zaworem zwrotnym, kablem zasilającym z wtyczką o długości 2 metrów, jak również wężem tłocznym o długości 5 metrów. Ten niewielki agregat do przetłaczania kondensatu wyposażony jest w zbiornik o pojemności 1,2 litra i napędzany jest silnikiem o mocy 60 W.

Urządzenie wykonane jest z odpornego tworzywa, co umożliwia przetłaczanie kondensatu o pH nie mniejszym niż 2,4 przy temperaturze 50°C maksymalnie. Urządzenie jest ze zintegrowanym zaworem zwrotnym, kablem zasilającym o długości 2 metrów, jak również wężem tłocznym o długości 5 metrów.

Możliwość obrotu agregatu o 180° ułatwia montaż. Maksymalna wysokość transportu kondensatu wynosi 5,5 metra. Urządzenie wykonane jest z odpornego tworzywa pozwalającego na przetłaczanie kondensatu o pH nie mniejszym niż 2,4, o maksymalnej temperaturze 50°C. Dla szybkiego montażu w zakresie dostawy znajduje się adapter dopływu pozwalający na podłączenie węży o różnych średnicach (40/24 mm).

Standardowo, urządzenie wyposażone jest w dwa otwory wlotowe kondensatu Ø 19-30 mm. Zintegrowane systemy zapewniające sprawną eksploatację Dzięki sygnalizacji awarii jesteśmy w stanie zabezpieczyć urządzenie przez ew. przegrzaniem, w sytuacji wystąpienia nieszczelności i dopływu ilości kondensatu wykraczającej ponad retencje zbiornika oraz dopuszczalny tryb pracy urządzenia. Alarm zostaje aktywowany po całkowitym napełnieniu zbiornika.

źródło i zdjęcia: Wilo Polska

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT