Ogrzewanie w domkach letniskowych

Coraz więcej osób decyduje się na domki letniskowe czy działkowe, dające możliwość ucieczki od zgiełku miasta. Korzystamy z nich od czasu do czasu, szczególnie w trakcie wiosennych i letnich miesięcy. Nie warto zatem ponosić wysokich kosztów doprowadzenia pełnej, wodnej instalacji grzewczej.

Ogrzewanie w domkach letniskowych

Nasz klimat jest bardzo nieprzewidywalny i nigdy nie możemy być pewni warunków pogodowych, które nas zastaną podczas wyjazdu, nawet w trakcie tzw. ciepłych miesięcy. Dlatego najwygodniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla sporadycznie użytkowanych domków jest ogrzewanie elektryczne, które nie wymaga dużych nakładów finansowych, ani stałej obsługi i konserwacji.

Grzejniki elektryczne - ciepło na zawołanie

Grzejniki elektryczne to bezproblemowa i tania instalacja - dostęp do prądu elektrycznego jest powszechny także w domkach letniskowych. Po prostu kupujemy grzejnik, montujemy go we wcześniej wybranym miejscu i podłączamy do prądu. Dodatkowo wszystkie grzejniki elektryczne marki Purmo wyposażone są we wbudowane termostaty, które na podstawie pomiaru temperatury we wnętrzu sterują pracą grzejnika.

Termostat sprawia, że użytkowanie grzejników elektrycznych jest wygodne i łatwe, ale także przede wszystkim energooszczędne. Grzejniki Purmo płynnie reagują na potrzeby i oczekiwania domowników oraz zmiany pogodowe. Samoczynnie włączają się i dogrzewają pomieszczenie, gdy temperatura spada poniżej ustawionej na termostacie. Oznacza to, że np. kiedy w nocy lub nad ranem zrobi się zimno, grzejnik samoczynnie włączy się i dogrzeje pomieszczenie, wyjaśnia Robert Skomorowski z Purmo.

Grzejniki elektryczne Purmo to zaawansowane technologicznie i energooszczędne urządzenia. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantowane jest przez zintegrowane systemy, które zabezpieczają je przed przegrzaniem. Dodatkowo wszystkie grzejniki mają zabezpieczenia przeciw zamarzaniu, które uruchamiają ogrzewanie, gdy temperatura w pomieszczeniu spada poniżej wartości granicznej. Grzejniki elektryczne potrafią bardzo szybko nagrzać pomieszczenia - wystarczy, że od razu po przyjeździe na działkę włączymy urządzenie, a po kilku minutach w domku będzie panowało przyjemne ciepło. Sprawdzają się także w ogrodach zimowych i altanach. Kiedy nie użytkujemy domku wystarczy po prostu wyłączyć grzejnik lub przestawić go na oszczędny tryb antyzamrożeniowy.

Grzejniki elektryczne - dekoracja wnętrz

najwygodniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla sporadycznie użytkowanych domków jest ogrzewanie elektryczne, które nie wymaga dużych nakładów finansowych, ani stałej obsługi i konserwacji. Likoma, to nie tylko ciepło na zawołanie. Stanowią też ciekawy element dekoracyjny, a ich wygląd zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Grzejniki Likoma wykonane są z konglomeratu granitowego, materiału atrakcyjnego wizualnie o bardzo korzystnych parametrach cieplnych. Urządzenia dostępne są w neutralnych kolorach - piaskowym, białym, szarym i grafitowym - które doskonale wpasują się w naturalne otoczenie domków letniskowych.

Grzejniki Purmo Likoma dostępne są w wersji pionowej oraz poziomej i w wielu rozmiarach, dopasowanych do potrzeb różnych pomieszczeń.  Dodatkowo wersję pionową można połączyć z relingiem, dzięki czemu grzejnik w łazience będzie mógł pełnić również funkcję suszarki na ręczniki. Urządzenie jest wyjątkowo płaskie, po zamontowaniu ma jedynie 70 mm głębokości, dzięki czemu nie zabiera cennej powierzchni użytkowej. Grzejnik Likoma, podobnie jak wszystkie grzejniki Purmo objęty jest 10 letnią gwarancją producenta.

Dane techniczne grzejników Purmo Likoma:

  • Grzejnik wykonany z konglomeratu granitowego.
  • Wyjątkowo płaski
  • Prosta i gładka powierzchnia grzejnika. Łatwość utrzymania w czystości.
  • Bezgłośny, bezzapachowy, zmniejszający ryzyko powstawania alergii.
  • Łatwość użytkowania - szybkie nagrzewanie i równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni  grzejnika.
  • Elegancki i dyskretny. Termostat umieszczony na tylnej stronie grzejnika.
  • Dostępny w czterech kolorach: szarym, białym, grafitowym i piaskowym.
  • Regulowana maksymalna temperatura powierzchni zewnętrznej grzejnika 80°C (przy zwykłym trybie pracy) lub 60°C (przy obniżonej temperaturze).

źródło i zdjęcie: Purmo

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Kea
Purmo Group Poland
Purmo Group Poland
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT