Ariston laureatem "Green Brand 2012"

Firma Ariston została wyróżniona w V edycji włoskiej inicjatywy "Green Brand 2012", której celem jest wyłonienie najlepszych praktyk w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Tym samym dołączyła do prestiżowego grona "zielonych marek", których rozwój rynkowy jest nieodłącznie związany z wymogami ochrony środowiska.

Ariston laureatem "Green Brand 2012"

Inicjatywa "Green Brand" ma na celu wyróżnienie firm, które poprzez swoje działania marketingowe przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju gospodarki. Wynikiem cyklicznych badań, przeprowadzanych przez niezależnych przedstawicieli sektora nauki, jest publikacja opisująca wzorce najlepszych proekologicznych praktyk na włoskim rynku. Znajdują się w niej tylko te firmy które dokładają wszelkich starań, by wszystkie aspekty ich działalności posiadały odpowiedzialny, prospołeczny i proekologiczny charakter.

Laureaci projektu "Green Brand" dostarczają dowodów na to, że współistnienie marketingu i ochrony środowiska jest nie tylko możliwe, lecz nawet pozwala pozytywnie wpływać na tendencje rynkowe. Wśród wyróżnionych w tym roku firm znalazła się również marka Ariston wraz z innowacyjnymi pompami ciepła NUOS.


Ochrona środowiska i włoski design

Firma Ariston, jako światowy lider w produkcji i dystrybucji kompletnej gamy urządzeń do produkcji ciepłej wody użytkowej i ogrzewania, pomaga w zrównoważony sposób podnosić komfort cieplny w budynkach. Oferuje wysokoefektywne urządzenia grzewcze, które dają gwarancję maksymalnej wygody użytkowania przy minimalnym zużyciu energii i ograniczonym wpływie na środowisko.

Marka od lat współpracuje z uznanymi włoskimi projektantami, którzy nadają sygnowanym nią produktom atrakcyjną wzorniczo, a zarazem ergonomiczną formę. Wśród nich znajduje się gama wiszących pomp ciepła typu powietrze-woda z serii NUOS, które stanowią najlepsze połączenie technologii przyszłości i włoskiego designu przemysłowego.

Inteligentne urządzenia wykorzystują ekologiczne ciepło pozyskiwane z powietrza do podgrzewania wody. Dzięki wysokiej efektywności rozwiązanie daje komfort natychmiastowego dostępu do ciepłej wody i pozwala przy tym zredukować zużycie energii nawet o 75% w porównaniu do tradycyjnych podgrzewaczy elektrycznych o tej samej pojemności. Wysokowydajne pompy NUOS mogą pełnić w budynku funkcję głównego urządzenia wykorzystującego energię odnawialną lub efektywnie współpracować z systemami fotowoltaicznymi. Tym samym doskonale wpisują się w zasady zrównoważonego rozwoju.

źródło i zdjęcie: Ariston Thermo

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT