Oszczędność w przyjaznej atmosferze

Wytwarzanie ciepłej wody, zarówno w budynkach publicznych, jak i mieszkalnych jest coraz droższe. Idealnym wyjściem z nieekonomicznej sytuacji może stać się zainwestowanie w podgrzewacz wody z pompą ciepła z gamy NUOS. To bardzo pewny i niedrogi sposób na znaczne oszczędności w każdym budżecie.

Oszczędność w przyjaznej atmosferze

Urządzenia NUOS wykorzystują darmową energię zawartą w powietrzu do produkcji ciepłej wody. W klasycznych podgrzewaczach grzałka włączana jest zawsze, gdy wymagana jest ciepła woda. W pompach ciepła z serii NUOS prąd pobierany jest jedynie w momencie gdy w otoczeniu pompy panuje niska temperatura, natomiast w codziennej pracy energia elektryczna potrzebna jest jedynie do zasilenia wentylatora i sprężarki.

Średni COP podgrzewaczy NUOS wynosi 3, dlatego efektywność tych urządzeń pozwala z 1kW "włożonej" energii elektrycznej otrzymać aż 3kW energii cieplnej. Stosunek ten gwarantuje bardzo niskie koszty eksploatacyjne podczas produkcji ciepłej wody użytkowej i w efekcie zapewni oszczędności sięgające nawet 75%! Wydatki poniesione na zakup podgrzewacza wody z pompą ciepła marki Ariston mogą się zwrócić już po 4 latach użytkowania.

źródło i zdjęcie: Ariston

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT