Aplikacja mobilna ułatwiająca wybór urządzenia Ariston

Zaawansowane technologie multimedialne pewnym krokiem wchodzą do świata urządzeń grzewczych. Pionierem nowoczesnych rozwiązań w branży jest firma Ariston, która na początek postanowiła ułatwić życie architektom i projektantom wnętrz. Dzięki pomysłowej aplikacji, przy pomocy urządzenia mobilnego i drukarki można w ciągu kilku chwil przekonać się, jak w planowanej aranżacji zaprezentuje się designerski podgrzewacz wody Ariston Velis Plus.

Aplikacja mobilna ułatwiająca wybór urządzenia Ariston

Jak działa aplikacja Velis Plus?

Aplikacja Velis Plus wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality), która umożliwia zeskanowanie wybranego znacznika za pomocą kamerki smartfona bądź tabletu i zaprezentowanie na ekranie treści będącej połączeniem obrazu rzeczywistego z wirtualnym. W przypadku aplikacji przygotowanej przez markę Ariston rolę markera pełni ulotka, którą należy pobrać ze strony producenta, wydrukować i nakleić w miejscu planowanego montażu podgrzewacza Velis Plus. Gdy skierujemy obiektyw urządzenia mobilnego na znacznik, aplikacja zadba o to, by na wyświetlaczu, w miejscu ulotki, ukazał się trójwymiarowy model podgrzewacza. Będzie on widoczny na tle łazienki lub innego wybranego przez nas pomieszczenia. Dodatkowo, oprogramowanie wykorzystuje wbudowane czujniki ruchu urządzenia, dzięki czemu wizualizację można oglądać z różnych odległości i pod różnymi kątami.

W służbie wygody klienta

Aplikacja to prawdopodobnie jedyne wirtualne narzędzie tego typu w branży grzewczej dostępne na polskim rynku. Jest przykładem, w jaki sposób można wykorzystać unikalne możliwości i specyfikę urządzeń mobilnych do wsparcia sprzedaży podobnych sprzętów. Grupą docelową aplikacji, podobnie jak podgrzewacza Velis Plus Ariston, są klienci ceniący zaawansowane oraz nowoczesne rozwiązania. Wirtualne narzędzie ma w znaczący sposób uprościć i usprawnić proces zakupu urządzenia.

Elektryczny podgrzewacz Ariston Velis Plus został zaprojektowany przez włoskiego projektanta Umberto Palermo. Wyróżnia się nie tylko designerską obudową w kolorze szczotkowanej stali, ale również niespotykaną dotąd na rynku głębokością, wynoszącą jedynie 27 cm. W połączeniu z możliwością montażu w pionie lub poziomie daje to dużą swobodę w wyborze miejsca instalacji, nawet w niewielkich pomieszczeniach. Urządzenie skrywa także zaawansowane technologie, takie jak funkcja gotowości "Shower Ready", informująca użytkownika, że w zbiorniku jest wystarczająca ilość wody, aby wziąć jeden prysznic, bez konieczności oczekiwania na podgrzanie całej pojemności podgrzewacza. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają ponadto zaawansowane systemy – wśród nich zestaw zabezpieczeń elektrycznych ABS. Natomiast wygodę obsługi urządzenia zapewnia elegancki i praktyczny, dotykowy panel sterujący z wyświetlaczem LCD.

Aplikację Velis Plus, wraz ze znacznikiem, znajdziemy w serwisach Google Play i AppStore. Znacznik – ulotkę do wydrukowania – można także pobrać ze strony www.ariston.com. Korzystając z nowoczesnych technologii, można teraz w ciągu kilku minut przekonać się, jak niepowtarzalny włoski design wzbogaci aranżację naszego pomieszczenia.

źródło: Ariston

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT