Hewalex laureatem GreenEvo

Do tegorocznej edycji GreenEvo została zakwalifikowana technologia wykorzystania aluminium w produkcji absorberów kolektorów słonecznych firmy Hewalex. Zarówno absorber, jak i obudowa kolektora typu KS2000 TP Am / TLP Am są zbudowane całkowicie z aluminium. 

Hewalex laureatem GreenEvo

W produkcji absorberów tych kolektorów jest wykorzystywana innowacyjna technologia spawania laserowego, która zapewnia precyzyjne i trwałe połączenie płyty aluminiowej z aluminiowym orurowaniem absorbera. Spawanie laserowe absorbera nie powoduje deformacji jego powierzchni, eliminując dodatkowo potencjalne ryzyko korozji. Kolektory typu KS2000 TP Am / TLP Am firmy Hewalex wyróżniają się dzięki ponadstandardowej sprawności pracy i atrakcyjnej cenie zakupu, najkorzystniejszej na rynku relacji ceny do wydajności cieplnej. Ma to na celu jeszcze szersze rozpowszechnienie wykorzystania energii słonecznej szczególnie w budynkach indywidualnych.

"Chcemy pokazać światu, że Polska może pochwalić się innowacyjnymi, ekologicznymi rozwiązaniami, które mogą śmiało konkurować z największymi globalnymi graczami. Rodzime, przyjazne środowisku technologie stanowią podstawę budowania polskiej zielonej gospodarki, podnoszenia naszej konkurencyjności i tworzenia nowych miejsc pracy." - mówi Marcin Korolec, Minister Środowiska.

źródło: Hewalex

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT