Spotkanie w ramach Dnia Ziemi

Spotkanie w ramach Dnia Ziemi będzie okazją do omówienia kwestii zrównoważonego rozwoju w skali aglomeracji miejskiej. Zagadnienia związane z rzetelną certyfikacją w aspekcie rozwoju zrównoważonego są w Polsce nadal niejasne. Szansą na uporządkowanie tej sfery może się okazać niemiecki certyfikat odnoszący się do europejskich standardów - DGNG.

Spotkanie w ramach Dnia Ziemi

Uczestnicy spotkania pod hasłem "Dzień Ziemi oraz Wprowadzenie do DGNB" omówią kwestie zrównoważonego rozwoju w skali całej aglomeracji miejskiej czy też założenia urbanistycznego oraz pojedynczego budynku.

Z uwagi na zmniejszającą się dostępność zasobów naturalnych, energetyczny kryzys oraz problemy środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, konieczne jest szerokie spojrzenie na budownictwo zrównoważone.

Od 2020 r. wszystkie nowo budowane budynki mają być niemal zeroenergetyczne - już teraz od deweloperów i inwestorów indywidualnych wymaga się sporządzania certyfikatów energetycznych.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) wraz z firmą Knauf Insulation organizują konferencję poświęconą zagadnieniom budownictwa zrównoważonego. Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia 2012 r. w Warszawie, a jednym z głównych tematów spotkania w ramach Dnia Ziemi, będzie certyfikacja LEED, BREEAM i DGNB. 

"Jednym z elementów konferencji będzie również temat związany z EPD (Environmental Product Declaration), ponieważ należy pamiętać, że zrównoważone budownictwo to nie tylko stawianie energooszczędnych budynków, ale także budowanie ich z ekologicznych materiałów. Przykładem takiego materiału, jest np. wełna mineralna wytwarzana w technologii ECOSE, która nie zawiera formaldehydu, fenolu i akryli" mówi Ewa Kosmala, pełnomocnik zarządu Knauf Insulation.

W konferencji "Dzień Ziemi oraz Wprowadzenie do DGNB" wezmą udział specjaliści z PLGBC:

  • Rafał Schurma z firmy visio architects and consultants,
  • Michał Stangel z firmy ARCA,
  • Ewa Kosmala - przedstawicielka firmy Knauf Insulation,
  • Czesław Bielecki - architekt z firmy "Dom i Miasto",
  • Dominic Church - specjalista od międzynarodowej wersji certyfikatu DGNB.

źródło i zdjęcia: plgbc.org

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT