Uczestnicy spotkania pod hasłem "Dzień Ziemi oraz Wprowadzenie do DGNB" omówią kwestie zrównoważonego rozwoju w skali całej aglomeracji miejskiej czy też założenia urbanistycznego oraz pojedynczego budynku.
Z uwagi na zmniejszającą się dostępność zasobów naturalnych, energetyczny kryzys oraz problemy środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, konieczne jest szerokie spojrzenie na budownictwo zrównoważone.
Od 2020 r. wszystkie nowo budowane budynki mają być niemal zeroenergetyczne - już teraz od deweloperów i inwestorów indywidualnych wymaga się sporządzania certyfikatów energetycznych.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) wraz z firmą Knauf Insulation organizują konferencję poświęconą zagadnieniom budownictwa zrównoważonego. Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia 2012 r. w Warszawie, a jednym z głównych tematów spotkania w ramach Dnia Ziemi, będzie certyfikacja LEED, BREEAM i DGNB.
"Jednym z elementów konferencji będzie również temat związany z EPD (Environmental Product Declaration), ponieważ należy pamiętać, że zrównoważone budownictwo to nie tylko stawianie energooszczędnych budynków, ale także budowanie ich z ekologicznych materiałów. Przykładem takiego materiału, jest np. wełna mineralna wytwarzana w technologii ECOSE, która nie zawiera formaldehydu, fenolu i akryli" mówi Ewa Kosmala, pełnomocnik zarządu Knauf Insulation.
W konferencji "Dzień Ziemi oraz Wprowadzenie do DGNB" wezmą udział specjaliści z PLGBC:
- Rafał Schurma z firmy visio architects and consultants,
- Michał Stangel z firmy ARCA,
- Ewa Kosmala - przedstawicielka firmy Knauf Insulation,
- Czesław Bielecki - architekt z firmy "Dom i Miasto",
- Dominic Church - specjalista od międzynarodowej wersji certyfikatu DGNB.
źródło i zdjęcia: plgbc.org
Komentarze