System oddymiania szybów windowych w budynku Caritas

Zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa w szpitalu jest sprawą priorytetową. Dlatego też organizacja Caritas zdecydowała się zamontować system LSC Basic w Zespole Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Warszawie.

System oddymiania szybów windowych w budynku Caritas

Szpital prowadzony przez stowarzyszenie Caritas Archidiecezji Warszawskiej ze względu na swoją specyfikę, został wyposażony w nowoczesną windę mającą ułatwić życie zarówno pacjentom jak i osobom odwiedzającym. Dzięki systemowi LSC Basic firmy D+H Polska jest on komfortowy i bezpieczny jednocześnie. 

LSC Basic jest kompaktową wersją znanego i docenionego przez wielu fachowców systemu LSC i został stworzony z myślą o szybach windowych. Pozwala on na stałą kontrolę powietrza pod kątem obecności szkodliwych gazów powstałych podczas pożaru. Dzięki wczesnej detekcji, system oddymiania szybów windowych w budynku Caritas może praktycznie natychmiast zareagować na zagrożenie, otwierając otwory wentylacyjne i odprowadzając trujący dym przez szyb windy.

Tego rodzaju postępowanie pozwala nie tylko znacznie obniżyć ryzyko zatrucia, ale również ułatwia akcję ratowniczą, która w warunkach szpitalnych jest i tak wyjątkowo skomplikowana. Dzięki obniżeniu stężenia dymu w powietrzu wzrasta widoczność, co znacznie ułatwia ewakuację pacjentów i personelu z zagrożonego obszaru.

Dodatkowo, funkcjonalność systemu LSC Basic firmy D+H Polska można rozszerzyć poprzez jego połączenie z dodatkowymi czujnikami dymu na klatkach schodowych, akustyczne i optyczne sygnalizatory oraz przyciski umożliwiające ręczne uruchomienie alarmu. Co więcej, system ten może zostać zintegrowany z centralami sygnalizacji pożarowej SAP, co dodatkowo zwiększa jego elastyczność oraz niezawodność.

System LSC Basic firmy D+H Polska jest przydatny nie tylko podczas pożaru. Dzięki wyeliminowaniu stale otwartych otworów wentylacyjnych znacznie podnosi on sprawność energetyczną budynku, a co za tym idzie, obniża jego koszty eksploatacji. Co więcej, pozwala on w pełni kontrolować cyrkulację powietrza, co nie tylko powoduje zmniejszenie przeciągów mogących źle wpłynąć na chorych, ale także zapewnia odpowiedni mikroklimat.

Odpowiednie zabezpieczenie pomieszczeń jest szczególnie ważne w budynkach użyteczności publicznej. Dlatego też Zespół Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Caritas na Krakowskim Przedmieściu wyposażony został w najnowocześniejszy system LSC Basic firmy D+H Polska. Dzięki nowoczesnej technologii i najwyższej jakości wykonania, pacjenci i ich bliscy mogą mieć gwarancję, że o ich bezpieczeństwo dba się w najwyższym stopniu.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy D+H.

źródło i zdjęcia: D+H

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT