Niższe rachunki za oświetlenie ulic w Poznaniu

Poznańskie latarnie przejęte przez firmę wchodzącą w skład grupy Enea, będą taniej oświetlały ulice aniżeli miało to miejsce dotychczas. Nowy właściciel urządzeń zaproponował stawkę za prąd niższą, niż uzyskana przez magistrat w wyniku ubiegłorocznego przetargu na dostarczanie miastu energii elektrycznej.

Niższe rachunki za oświetlenie ulic w Poznaniu

We wrześniu 2011 r. firma Eneos przejęła majątek oświetleniowy (36,5 tysiąca lamp) na terenie Poznania od ENEA S.A. zgodnie z planami Grupy ENEA, zakładającymi przekazywanie wyspecjalizowanych zadań spółkom posiadającym sprzęt i kadry najodpowiedniejsze do ich realizacji. Od 1 stycznia br. ulice oświetlane przez lampy należące do spółki Eneos świecą taniej, niż te należące do miasta.

Dzięki temu Poznań zapłaci niższe rachunki za oświetlenie ulic - będzie to ponad 60 tys. zł. W 2011 roku prąd do wszystkich poznańskich latarni (także tych nienależących do miasta) dostarczała spółka Tauron, wybrana w przetargu.

Poznańscy samorządowcy przystali na prośbę firmy i rozpoczęli negocjacje, podczas których spółka Eneos zaproponowała cenę za prąd elektryczny niezbędny do zasilania latarni ulicznych na poziomie 255,70 zł/MWh, czyli o 2,30 zł niższym od ceny, którą miastu udało się uzyskać w przetargu.

"Jesteśmy właścicielem infrastruktury oświetleniowej i odpowiadamy za jej eksploatację, w tym również za umowy na dostawę energii elektrycznej. Zależy nam jednak na wypracowaniu takich warunków współpracy, które będą satysfakcjonowały zarówno nas, jako dostarczyciela usługi oświetleniowej, jak i samorząd, który jest ustawowo zobowiązany do zapewnienia oświetlenia miejsc publicznych. Musimy działać wspólnie i, jak widać po dotychczasowej współpracy, przynosi to świetne rezultaty. Pomogliśmy miastu sporo zaoszczędzić" mówi Piotr Koczorowski, prezes zarządu Eneos Sp. z o.o.

Zawarta w ostatnich dniach umowa na oświetlanie poznańskich ulic obowiązuje od 1 stycznia br. do końca roku.

źródło i zdjęcie: eneos.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT